Leden 2013

Krev hříchu - báseň

29. ledna 2013 v 21:09 | ChristinaD |  Povídky a jiná tvorba
Ahoj,
přináším vám krátkou a spíše lyrickou báseň s názvem Krev hříchu. Prakticky mě báseň samotnou mate, přesto že jsem ji napsala, takže pokud v tom vidíte nějaký (jakýkoli) smysl, tak napište do komentářů - měla jsem několik nápadů, které se během psaní krátké básničky neustále měnily, proto ten zmatek i u mne. :)
No, nebudu to prodlužovat, užijte si čtení...Svobodný v Zemi strachu - Děvčátko s květinami

29. ledna 2013 v 18:05 | ChristinaD |  Svobodný v Zemi strachu
Ahoj,
po delší pauze vám přináším další kapitolu povídky o Erikovi. Mysleli jste si, že se k té povídce už nevrátím, že? :)
To bych neudělala vám ani sobě! :)
A co se vlastně v této kapitole stane? Erik se vydává do nitra Anglie, chodí nazdař Bůh, dokud se neoctne ve městě. Neví, o jaké město se jedná, jde mu jen o to, aby mu konečně bylo teplo. Znovu také nahlédneme do Erikových zápisků a dozvíme se více o jeho minulosti.

Děvčátko s květinami


U nás doma

29. ledna 2013 v 7:53 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
protože se nikdo nezmiňuje, nemohu se ubránit tomu, abych se na to nezeptala sama: Jak se vám líbí nový vzhled blogu? :D Ano, vím, není tématický k FO, ale rozhodně je tématický k mé největší závislosti... A to je Dan. :)
Čím déle svůj výtvor pozoruji, tím více se mi líbí a zjišťuji, že "spokojenost 85%" bylo vážně skromné... Alespoň pro mne. :)
Přišel mi rovněž krásný dopis od BJ (Bar se jí nelíbí :)), ve kterém se mimo jiné ptala, jaké to je tady v Plzni... takže dnes budu odpovídat na dopis, ale rozhodla jsem se dát sem nějaké fotky. :)
Nefotíme nikdy přímo ve městě, takže zde dám nějaké fotky z okolí (případně z parků).


Jeden názor = Profil člověka?

27. ledna 2013 v 12:08 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
včera bylo uzavření voleb prezidenta a vyhrál, jak jistě víte, Miloš Zeman. Ne, nehodlám zde řešit politiku. Chci poukázat na lidskou povrchnost.
Opět se článek týká mého oblíbence - Daniela Hůlky.
Dan volil a veřejně podporoval pana Zemana. Včera se však na jeho facebooku i oficiálních stránkách strhla pobuřující akce, kterou probudili zastánci pana Schwanzenberga. Příspěvky na stránkách www.danielhulka.net i na jeho fanouškovské stránce na facebooku byly nejen pobuřující, ale i silně urážlivé a sprosté.
Několik "fanoušků" poslali Dana i do prdele. A to bez cenzury.

Kat Mydlář - hodnocení první knihy

24. ledna 2013 v 19:38 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
všimla jsem si, že jsem opět již dlouho nepřidala žádný článek, takže využívám toho, že jsem dnes dočetla první knihu z trilogie Kronika katů Mydlářů od Karla Štorkána a přináším vám takové menší hodnocení.
Jak se mi tato část líbila?
Dozvěděla jsem se o Janu Mydláři něco nového?
A kolikrát jsem si už vlastně nad příběhem poplakala?Ilustrace pro Camillu - Erik a Christine

15. ledna 2013 v 19:05 | ChristinaD |  Bonusy ke Svobodnému
Ahoj,
Camilla si přála, abych pro ni nakreslila Erika a Christinu, která mu sundavá masku. Vím, že to mohlo býti lepší, ale byla to taková rychlovka. =)
Snad se líbí... =)


Vyhodnocení soutěže

10. ledna 2013 v 21:30 | ChristinaD |  Bonusy ke Svobodnému
Ahoj,
do mé soutěže na téma povídky se mi přihlásily tři čtenářky. =) Nyní jdeme sestrojit žebříček.
Přiznám se, že pro mne bylo velice těžké určit první, druhé i třetí místo, třebaže nic jiného nebylo. Na první místo by přišla Camilla, neodpověděla však na otázku číslo dvě, takže přesto, že má nejlépe zodpovězenou bonusovou otázku, umístila se na 2. stupínku.

1. místo: Julie
- Julie má první místo zasloužené. Odpověděla správně na všechny otázky a zmínila i jméno (i když jen část) autorky knihy Fantom - Amor Numquam Moritur, která byla správnou odpovědí na bonusovou otázku. Celé jméno autorky (používající pseudonym) je Zdeňka Chaney. =)

2. místo: Camilla
- kdyby odpověděla, že cikán, který Erika prodal jako otroka, se jmenoval Joseph, neváhala bych ani vteřinu a dala jí první místo. Zodpověděla správně (kromě té druhé) všechny otázky a nejpřesněji odpověděla i na tu bonusovou.
- jelikož jako jediná zcela přesně odpověděla na BONUS, má zaslouženou výhru za bonusovou otázku. Žádám ji tímto, aby mi do komentářů napsala, s kým chce ilustraci, kterou co nejdříve nakreslím a zveřejním. =)

3. místo: Didi
- omlouvám se, protože Didi je jedna z mých skvělých kamarádek, stejně jako Julča, ale snažila jsem se býti spravedlivá. Jak jsem již zmiňovala, bylo to opravdu těžké...


Brzy budou diplomy. =) Přidám je na blog společně s ilustrací.
Vaše


Erik v době moderní aneb Jeden z mých snů, na který jsem nezapomněla

10. ledna 2013 v 21:12 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
protože článků není nikdy dost, rozhodla jsem se vás rozesmát jedním ze svých starších snů o Erikovi. Je to tak trochu moderní (do katakomb se místo zrcadlem vchází skříňkou ve školních šatnách a fantomovou zbraní již není oprátka, ale revolver), ale byl to sen krásný a o to jde... =)

Svobodný v Zemi strachu - Pohled na minulost

9. ledna 2013 v 21:58 | ChristinaD |  Svobodný v Zemi strachu
Ahoj,
v první řadě chci říct, že dnes jsem vůbec neměla v plánu ještě nějakou kapitolu napsat, ale Didi se mne ptala, kdy bude další kapitola a protože je Didinka jedna ze dvou věrných čtenářek, rozhodla jsem se, že jí tu radost udělám a pustila jsem se ihned po té žádosti do psaní.
Obávám se však, že tahle kapitola bude o něco kratší, protože jdu za chvíli spát a nemám moc času na psaní. =( V příští kapitole ale tu délku určitě vynahradím, tak nemějte strach. A co se stane v této kapitole?
Tato kapitola bude menším ohlédnutím za Erikovým životem, který ztvárnil u cikánů. Kapitola je tedy logicky kratší, ale dozvíme se zajímavé věci o dětství "za mřížemi".

Vlhká sláma • Krušné noci • Výhružka smrti

Subjektivní recenze na Bídníky

9. ledna 2013 v 20:47 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
vím, že jsem psala již jeden článek o Les Misérables, na kterých jsem byla v kině, ale vtip je v tom, že jsem o nich vlastně skoro nic nenapsala, kromě toho, že na konci byly barikády, kde zpívali mrtví.
Možná to zní trochu divně, ale i teď, téměř po týdnu, mám Bídníků stále plnou hlavu, takže jsem se rozhodla napsat něco jako recenzi, ale ne tak úplně recenzi, protože ty mají být nestranné, objektivní, což já neumím, když se mi něco líbí, takže tomu říkejte, jak chcete, protože recenze v pravém smyslu slova to rozhodně není. =D
Neodradila jsem vás? =) No, pokud ano, tak už ten článek ani nečtete a pokud ne, tak můžeme začít. =) Tak tedy...

Svobodný v Zemi strachu - Dáma v černém

8. ledna 2013 v 22:01 | ChristinaD |  Svobodný v Zemi strachu
Ahoj,
tak své věrné čtenáře opět vítám u čtvrté kapitoly! =)
Erik se, jak všichni víme, nakonec z anglické lodi dostal i s věrným Barneym, jak však bude příběh znetvořeného chlapce pokračovat dále? =) Tentokrát nebudu moc spoilerovat, hodím vám sem jen klíčové výrazy, ať už můžete číst... =)

Vše zničeno • Pro hlad schopen všeho, i nemožného • Sešit a pero

Soutěž k příběhu

8. ledna 2013 v 19:54 | ChristinaD |  Bonusy ke Svobodnému
Ahoj,
poslední dobou nepřidávám nic jiného, než povídku Svobodný v Zemi strachu a protože ji nikdo nemohl přehlédnout, ani kdyby chtěl, rozhodla jsem se toho využít a udělat soutěž.
Jak všichni víte, zveřejnila jsem nedávno třetí kapitolu a brzy začnu pracovat na čtvrté. Mám pro vás menší kvíz pro ty, co příběh četli. Jsou teprve tři kapitoly a zapojit se tedy může víceméně každý, protože je to přečtené za chvilku...

A co za to?
Dočkáte se samozřejmě diplomu
a kdo správně zodpoví bonusovou otázku,
dostane ode mne vlastoručně nakreslenou
ilustraci do povídky s libovolnou postavou,
která byla v povídce zmíněna, stačí si vybrat! =)1. Jak se jmenuje kapitánův pes?
2. Jak se jmenoval cikán, který Erika prodal?
3. Co dělal Erik předtím, než se šel rozloučit s umírajícím kapitánem?
4. Co jedl Erik u cikánů nejčastěji?
5. Jakou barvu měla Erikova maska?
6. Jak se jmenoval první důstojník?
7. Koho z rodičů Erik nikdy nepoznal?
8. Co udělal Erik Gustavovi, aby odlákal jeho pozornost a mohl mu vzít nůž?
9. Co Erika v podpalubí probudilo?
10. Kam dal Erik nůž, když z podpalubí odcházel?


BONUSOVÁ OTÁZKA:
O čem byl první článek na mém blogu?

Svobodný v Zemi strachu - Sláva Anglii

7. ledna 2013 v 18:15 | ChristinaD |  Svobodný v Zemi strachu
Ahoj,
právě jste se dočkali třetí kapitoly povídky Svobodný v Zemi strachu aneb Zamilován do nepřítele, tak doufám, že se vám bude líbit alespoň tak, jako předchozí dvě... =)
A co se v této kapitole vlastně stane?
V ději se posunujeme o několik týdnů dopředu a stáváme se svědkem smrti kapitána, který umírá v horečkách. Nyní začne Erikovi znovu peklo na zemi. Kapitánem lodi se stává Gustave, bývalý první důstojník, který ani předtím neměl znetvořeného chlapce v nějaké zvláštní oblibě, ale nyní už to nemusí skrývat. Erik je však připraven se bránit a Gustave netuší, jak tvrdý trest si pro sebe nachystal.
Erik se vydává na ůtěk k anglickým břehům.

Každý jednou umře, můj synu • V podpalubí • Člun v temnotě

Svobodný v Zemi strachu - Radost v dětských očích

6. ledna 2013 v 17:45 | ChristinaD |  Svobodný v Zemi strachu
Ahoj,
a jsem tady s další kapitolou této povídky, protože když i samotnou autorku zajímá, jak se bude příběh vyvíjet, vypadá to na hodně pěkný příběh! =)
A co se v této kapitole stane? Erik se seznámí se svým budoucím nejlepším přítelem, s kapitánovým psem Barneym a uvědomí si, jak moc mu láska k někomu (či k něčemu) za ty dva roky chyběla. Erik se také seznámí se základy námořnictví.

Nejlepší přítel člověka • Dle rozkazu, kapitáne

Svobodný v Zemi strachu - Po dlouhé době osloven jménem

6. ledna 2013 v 15:50 | ChristinaD |  Svobodný v Zemi strachu
Ahoj,
třebaže předchozí povídky zatím nejsou dokončeny, kamarádka mi vnukla nápad na další a já se rozhodla ji napsat.
Erik se do Opery pravděpodobně nikdy nedostane, s cikány procestoval Francii a poté byl prodán jako otrok do Anglie. Zde Erik utíká a po několika dnech, vyprahlý žízní, polomrtvý hlady a zimou, unavený, uslyší krásný, dívčí zpěv. Vydává se za tím hlasem a dojde k malému domku, kde potká někoho, kdo dá jeho životu nový směr...
Christine

Les Misérables (Bídníci)

5. ledna 2013 v 20:14 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
právě jsem se vrátila z kina, kde jsem byla na Bídnících, jako už mnozí další muzikálofilové. =) Zkráceně řečeno, film se mi opravdu líbil, ale první jsem viděla muzikál v pražském divadle a texty skladeb se velice lišily, což mne mrzelo.
Těšila jsem se, že se ve skladbách trochu vyznám, ale to nakonec vůbec nevadilo, protože herecké i pěvecké výkony všech byly perfektní a ty texty mi plně vynahradily.
Třikrát jsem si poplakala - nejprve při smrti Eponiny, potom při sebevraždě Javerta a nakonec na úplném konci, kdy mrtví zpívali na barikádách.
Mimochodem... nevíte, zda byl na těch barikádách i Javert? Hledala jsem ho tam, ale nikde jsem ho neviděla...

Nejlepší dárek

5. ledna 2013 v 13:00 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
uvědomila jsem si, že je už leden a já se ani slůvkem nezmínila o tom, co jsem dostala k Vánocům. Byly to Vánoce chudé, ale není to svátek dárků, proto z toho nejsem smutná. Konec konců... dostala jsem to, co jsem si opravdu přála... A to je knižní trilogie Kronika Katů Mydlářů od Karla Štorkána.
Kat Mydlář je jednou z mých velkých zálib a tyto knihy jsou psány tak čtivě, že jsem jim nedokázala odolat. Jsem na stránce 150 a už asi čtyřikrát jsem tu knihu oplakala.
Ach, proč je ten příběh jen tak smutný...?

Jan obětuje vše pro svoji milovanou Dorotku, ale ani přesto ji nedokáže ochránit, navíc je odsouzen k řemeslu katovskému, třebaže je vystudovaným lékařem.
Nyní se do něj navíc zamiluje Bětuška ze Slaného, ale Jan se nemůže rozhodnout, patří-li jeho srdce jí nebo paní Žofii - nebo oběma. Dál jsem se zatím ve čtení nedostala, ovšem fandím Bětušce a stále doufám, že Dorotka není mrtvá - její tělo přeci Jan nenašel!
Myslím, že se najednou Dorotka objeví, přinese to dítě, které tak mistrně skryla před světem... A Jan bude mít zase o problém víc. Láska k Dorotce je osudová a on ji jistě nepřestal milovat. Koho si tedy vybere? Dorotku, Bětušku nebo paní Žofii? Je přeci čestný muž a nemůže mít všechny!
Myslím si, že než ty tři knihy přečtu, vypláču si oči...

Vážení a milí...

4. ledna 2013 v 22:03 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
tak vás všechny opět zdravím na tomto blogu u svého dalšího článku. =) Nejdříve bych chtěla upřímně poděkovat Ataensic, jejíž komentář by někoho snadno mohl urazit, mně však pouze otevřel oči, když mi připomněla všechny mé blogy, které jsem měla ráda a časem na ně přestala přispívat jen kvůli tomu, že se mi zdálo, že na ně nikdo nechodí.
Vím, co mi na to všichni mohou říci... Že můj blog, ačkoli na něj lidi příliš nechodí, neexistuje proto, aby lámal rekordy ve statistikách, ale proto, aby si na něm mohlo číst několik lidí, jež mi jsou věrní... A třebaže mne mrzí, že na můj blog dlouho nezavítaly, počítám mezi tyto věrné, které mám opravdu ráda, i Lotte a BarbaruJane, třebaže jsem se s Lotte spíše bavila na mém předchozím blogu a nyní se zdá, že je vše ztraceno.
Jaký účel má tedy tento článek? nebude příliš dlouhý, ale pokusím se v něm napsat něco o tom, proč mám ráda Barbaru, proč Lotte, proč Pandoru a proč FantuLight a čím mi pomohly, aniž by si to snad uvědomovaly.
Čtěte tedy a vskrytu doufám, že alespoň Barbara a Lotte si to někdy přečtou... =)