Nejlepší dárek

5. ledna 2013 v 13:00 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
uvědomila jsem si, že je už leden a já se ani slůvkem nezmínila o tom, co jsem dostala k Vánocům. Byly to Vánoce chudé, ale není to svátek dárků, proto z toho nejsem smutná. Konec konců... dostala jsem to, co jsem si opravdu přála... A to je knižní trilogie Kronika Katů Mydlářů od Karla Štorkána.
Kat Mydlář je jednou z mých velkých zálib a tyto knihy jsou psány tak čtivě, že jsem jim nedokázala odolat. Jsem na stránce 150 a už asi čtyřikrát jsem tu knihu oplakala.
Ach, proč je ten příběh jen tak smutný...?

Jan obětuje vše pro svoji milovanou Dorotku, ale ani přesto ji nedokáže ochránit, navíc je odsouzen k řemeslu katovskému, třebaže je vystudovaným lékařem.
Nyní se do něj navíc zamiluje Bětuška ze Slaného, ale Jan se nemůže rozhodnout, patří-li jeho srdce jí nebo paní Žofii - nebo oběma. Dál jsem se zatím ve čtení nedostala, ovšem fandím Bětušce a stále doufám, že Dorotka není mrtvá - její tělo přeci Jan nenašel!
Myslím, že se najednou Dorotka objeví, přinese to dítě, které tak mistrně skryla před světem... A Jan bude mít zase o problém víc. Láska k Dorotce je osudová a on ji jistě nepřestal milovat. Koho si tedy vybere? Dorotku, Bětušku nebo paní Žofii? Je přeci čestný muž a nemůže mít všechny!
Myslím si, že než ty tři knihy přečtu, vypláču si oči...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 5. ledna 2013 v 15:22 | Reagovat

Žjova, tady má někdo z pekla štěstí! Kat Mydlář, slyšela jsem o něm a četla jsem zjednodušenou verzi z knihovny (jinou jsem nesehnala)... Ale to už je dávno a skoro jsem zapomněla na to, o čem to bylo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama