Love Of Eternal Death - 2. kapitola

13. února 2013 v 19:24 | ChristinaD |  Povídky a jiná tvorba
Ahoj,
v téhle kapitole LOED se dozvíte překvapivou pravdu o situaci z první kapitoly, setkáme se s Klausem a Rebekou a rovněž s Elenou a Bonnie, které budou společně s Caroline svědky děsivého varování...
Caroline má strach, Bonnie se stává zřídlem a Elena bude takové to "páté kolo u vozu", co vlastně nemá zatím žádný důležitý účel v této šachové partii.
Snad si čtení užijete.
Christine


Caroline seděla zmateně na své posteli. Mohlo se jí vůbec něco takového zdát? Klause nenávidí… Nebo si to alespoň myslela. Pořád by si přála, aby v něm byla i lidská část… Ale tohle… to už je trochu moc.
Dobře, tak v něm žádná lidskost není a ona si ji ve snech přibarvuje. Možná až moc přibarvuje. Caroline si povzdychla. Jestli v Klausovi nějaká lidskost je, takhle se to rozhodně neprojeví.
Nejhorší na tom všem bylo, že v tom snu byla svým způsobem šťastná. A když se políbili, cítila teplo a něžnost, jako by to bylo skutečné. Nerozuměla tomu a snad tomu ani rozumět nechtěla. Možná by jí došly věci, které jí nikdy dojít neměly. Raději to nechá pod pokličkou a nebude se o to starat.
Zavrtěla hlavou, jako by tím své myšlenky chtěla potvrdit a ze skříně si vzala čisté oblečení. Když se v něm potom vrátila z koupelny, každý musel uznat, že vypadala perfektně.
Bledě modré tričko, bílá sukně a stříbřitě se lesknoucí svetřík, to vše pomáhalo Caroline k 100% dokonalosti. Přesto, že byla překrásná, vypadala nešťastně. Díky Bohu, že teď její matka není doma… určitě by se ptala, co se stalo - nemá v plánu to vysvětlovat. Musela by říct všechno… A Carol by pak o ní měla strach. Určitě by chtěla, aby odjela z města - ale to ona nechce. Má tu i přátelé… Jsou tu osoby, které má ráda… A má strach, že Klaus se začíná pomalu, ale jistě, řadit mezi ně.
Raději to nechá být.
***
"Co tě na ní tak zaujalo? Nejradši bych té blonďaté děvce zakroutila krkem!"
"Rebeko!" Klaus se zamračil. Nenáviděl, když jeho sestra takhle mluvila o Caroline.
Rebekah k němu přišla blíže a pohlédla mu zpříma do očí.
"Poslouchej mne, bráško. Ona tě ničí, copak to nevidíš?! Ničí to, co je v tobě krásné! Ničí tvoji nezávislost… Ničí tvoji sílu… a odvahu."
"Jsem odvážný až až, má malá sestřičko," zavrčel na ni. "A ty ji necháš na pokoji. Jinak přísahám, že skončíš v rakvi."
Rebekah si odfrkla.
"Jasně, to je to jediné, co umíš, Niku. Když je nějaký problém, tak ho probodneš dýkou a zavřeš na pár staletí do rakve. Pak máš klid na svoji lidskost. Ale já už ti to nedovolím. Z téhle šachové partie už se nenechám poslat mimo herní pole. Teď už nejsem pěšák - jsem královna, Klausi. Mocná, mocnější než král - a ty to konečně musíš pochopit. I tebe dokáže někdo srazit na kolena. Škoda, že to umí ona." Odešla dříve, než ji mohl zadržet.
Nevěděl, kam šla, ale v tu chvíli mu to bylo jedno. Ke dveřím nešla - a okna jsou příliš malá na to, aby jimi proskočila. Za Caroline jít nemůže, nemůže jí nijak ublížit… A to je to jediné, na čem záleží.
***
Elena zavrtěla nechápavě hlavou, když držela svůj mobil u ucha.
"Já ti nerozumím, Bonnie. Co se stalo? Prosím, vysvětli mi to pomalu!" řekla.
"Říkám ti to znovu: Caroline je tady a třese se strachy jako osika," ozval se z telefonu Bonniin hlas.
"To jsem pochopila," ušklíbla se Elena. "Ale co jsi to říkala předtím? O Rebece?"
"Caroline říkala, že s ní Rebekah dnes mluvila na tréninku roztleskávaček. Já tam dneska nebyla, takže nemůžu říct, jak to probíhalo - ale Rebekah jí prý vyhrožovala. Šlo o něco s Klausem. Prý… že ho nenechá zničit, nebo něco takového… Caroline má strach! Má strach, že ji Rebekah zabije, Eleno! Mám prý vymyslet nějaké kouzlo, které ji ochrání před Původními, ale já žádné takové kouzlo neznám…"
"Dorazím tam."
***
Caroline se chvěla tak moc, že to Bonnie nedalo a přehodila přes ní teplou deku.
"Něco vymyslíme, Caroline… Uvidíš."
"Co s tím má vlastně co dělat Klaus?" zeptala se Elena.
"Dnes se mi o něm zdálo," zašeptala Caroline a pohlédla na ni. "Myslíš, že se o tom Rebekah mohla dozvědět?"
"Rozhodně ne!" zasáhla Bonnie do rozhovoru, "není přeci věštec, ne? Ty… Caroline, co se ti vlastně zdálo?"
Elena rovněž Caroline pozorovala zvědavě a zmateně zároveň.
"Políbili jsme se," odvětila Caroline prostě. "V Grillu. Byl vážně moc milý."
"A ty ses v tom snu nechala?" zeptala se Elena.
"Ano… ale pak jsem si vzpomněla na Tylera… No a pak mi Klaus říkal, že mne miluje… že ví, že je blbec… A jiný hloupý kecy, abych přijala jeho pozvání na rande… prý… pro zvýšení reputace." Caroline si odfrkla. "Není to praštěný?"
Elena jen sklopila zrak a Caroline očekávala smysluplnou odpověď alespoň od Bonnie Bennettové, ale ta se dívala před sebe prázdným pohledem, jako by nic kolem sebe nevnímala. Potom se z jejích úst ozval známý hlas - hlas Rebeky Mikaelsonové.
"Nenechám tě zničit svého bratra - zničím tě dřív, než se k tobě přiblíží tak, jak to pro něj bude nebezpečné."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 * Didi * * Didi * | Web | 13. února 2013 v 19:50 | Reagovat

Páni :)) Moc krásné, zajímavé a napínavé pokračování. Doufám, že se brzy dočkáme další části

2 Aliena Aliena | 13. února 2013 v 20:19 | Reagovat

Dobrý. Nejlepší je to jak prý Rebekah na Klause To víš bráško, když je nějaký problém, tak ho hned probodnout dýkou...:D:D

3 Muffy Muffy | 13. února 2013 v 23:03 | Reagovat

Tak jsme tu, jak jsem slíbila! :) Musím říct, že snad poprvé v historii Caroline a Klause těším na další kapitolu! :) Budu tě povzbuzovat při psaní další a také buzerovat pro zveřejnění :DS

4 nikisek nikisek | 28. prosince 2013 v 9:38 | Reagovat

krása :) bude i pokračování? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama