Cestující (2008)

11. března 2013 v 21:07 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
moc často nedělám recence na nějaké filmy, ale když už, tak to musí mít nějaký pádný důvod. Proto asi každého, kdo mne zná, překvapí, proč dělám recenzi na film, u kterého pádný důvod nemám... Je to totiž důvod zcela prostý.
Ve filmu s názvem Cestující si totiž mimo jiné zahrál Patrick Wilson, který ve Fantomovi Opery z roku 2004 ztvárnil Raoula de Chagny. Nutno říci, že se mi v tomto filmu zamlouvá Patrick mnohem víc. Snad je to díky krátkým vlasům, už nemá ten účes, který vypadá, jako by si vikomt de Chagny česal vlasy vodou.Po boku nové Fantine si Patrick Wilson zahrál chlapíka, který, zdá se, ví více, než všichni ostatní. Právě společně s několika jinými lidmi přežil pád letadla a společně s dalšími přeživšími se dostává do péče psycholožky, kterou ztvárnila Anne Hathaway.

Všichni jsou ze začátku zmatení, ale Claire (Anne Hathaway) a Eric (Patric Wilson) se začnou brzy stýkat i mimo ordinaci. Eric, který byl ze začátku hodně samotářský, se začne Claire otvírat a ona poznává nejen velkého extrémistu, ale také perfektního umělce. Jenže lidé, kteří let přežili, začnou postupně bez jakéhokoli vysvětlení mizet a zdá se, že právě Eric by mohl vyděšené Claire poskytnout odpovědi.

Dozvídáme se podivnou pravdu. Všichni jsou vlastně mrtví (Eric, Claire, ...) a Claire stejně jako všichni ostatní seděla v tom osudném letadle. Během letu se dala s Ericem do řeči a padli si do oka. Seděli vedle sebe a oba umřeli.
Eric vysvětluje Claire, že tohle je svět, kde mrtví čekají na přechod. Vždy pro ně přijde někdo, kdo jim pomůže přejít do světa mrtvých. Přichází rodina, přátelé, ... pro Erica přišel jeho pes, který zemřel, když byl Eric ještě dítě... A Claire? Pro tu přišel samotný Eric, aby jí pomohl přejít na druhou stranu...

žánr: mysteriózní thriller
rok vzniku: 2008
druhá verze překladu: Letecká katastrofa
hodnocení: * * * *

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katt Katt | 12. března 2013 v 18:28 | Reagovat

tenhle film se vůbec neviděla, ale takovýhle žánry se mi moc nelíbí :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama