Silent Hill (2006)

17. března 2013 v 18:43 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
jsem tu s další recenzí. Původně jsem chtěla přidat kapitolu Svobodného, dokonce už mám napsaný perex (docela dlouhý), ale nemůžu se dokopat k tomu, abych napsala tu kapitolu. Zatím vám mohu říci jen to, že bude o Erikově matce.

Přináším vám recenzi na horor, jehož první díl vznikl v roce 2006 a byl, ač se to nezdá, vytvořen podle počítačové hry. Her s názvem Silent Hill je několik dílů a já nehrála ani jeden, protože tenhle typ her moc nemusím. Filmy jsou dva a oba jsou udělané perfektně, i když se od hry samozřejmě v jistých ohledech liší.


Tento film mi poprvé ukázal táta. Když jsem ho viděla poprvé, bála jsem se a při některých scénách se bojím i teď. Dodnes mi běží mráz po zádech, když se dívám na Silent Hill. A o čem že to vlastně je?

Ve filmu se hned na začátku setkáváme s Christopherem, jeho ženou Rose a s jejich nevlastní dcerou Sharon (Jodelle Ferland). Ta je náměsíčná a ve spánku hledá město s názvem Silent Hill. Léky vůbec nepomáhají a lékaři navrhují jediné: vezměte Sharon do Silent Hillu. Christopher je proti, protože Silent Hill před rokem vyhořel a dosud v podzemí hoří uhlí. Nadýcháte se kouře a zabije vás to. Rose ale ví, že tahle cesta je to jediné, čím může Sharon vyléčit, a tak nedbá na varování svého manžela a odjíždí i se svojí milovanou dcerou do Silent Hill v Západní Virginii.
Nejenže je po cestě začne sledovat policistka, ale při příjezdu do Silent Hill havarují. Když se Rose probere z mdlob, Sharon je pryč. Rose se ji do města vydá hledat a několikrát ji zahlédne, jak utíká kamsi do ulic, vydává se proto za ní. V tu dobu ale neví, že se nejedná o Sharon, nýbrž o její démonické dvojče - o Alessu (Jodelle Ferland). Ta provádí Rose celým městem. Časem Rose najde policistka, která ji sledovala a myslí si, že Sharon byla Rose unesena. Před rokem totiž muž unesl z parkoviště malého chlapce, odjel s ním do Silent Hill a dítě vhodil do důlní šachty. Policistka Sybile Bennettová tedy vůbec neví, co si má myslet.
Brzy se obě stávají svědkem hrůz - ve městě žijí nejen příšery, které chtějí obě ženy zabít, ale také lidé, kteří vypadají, jako by byli stvořeni z popela a ohně. Vše vypadá jako v hrozivé noční můře. Po městě stále pobíhá Alessa a co víc - Sharon je kdesi uvnitř toho hrůzného snu a Rose se Sybile ji musí najít, než bude pozdě.
Později potkávají lidi, kteří pravděpodobně patří do nějaké sekty, a společně s nimi nalézají i Sharon a Alessu. Rose se dozvídá skutečný příběh (Alessa byla dítě, které žilo jen s matkou, která nikdy neprozradila otcovo jméno. Dítě bylo považováno za čarodějnici a mělo být očistěno - tedy upáleno - lidmi z té sekty. Alessa ale upálení přežila, měla však strašlivé bolesti. Když se tak dlouho bála a vše ji bolelo, její strach se proměnil v nenávist. Její duše se změnila ve dvě na vlas podobné děti - v Sharon, která byla veškeré Alessino dobro, a v tu temnou část, která má mnoho jmen, my ji však známe jako malou Alessu, která provázela Rose městem) a poté se jí i se Sharon podaří uniknout. Sybile je však upálena sektou.
Rose a Sharon se dostávají domů, pro všechny jsou ale neviditelní, jelikož jejich duše zůstaly uvězněny v Silent Hill.

"Ničíme hřích, ne hříšníky."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petrin Autumn Petrin Autumn | Web | 17. března 2013 v 18:56 | Reagovat

Juu to vypadá zajímave :) možná nekdy kouknu :)

2 anetttxd-style anetttxd-style | 18. března 2013 v 16:53 | Reagovat

Zajímavé :) až budu mít čas tak se na to podívu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama