Walt Disney - Zvoník od Matky Boží

31. března 2013 v 23:53 | ChristinaD |  Co si myslím o...

Ahoj,
následující recenze je na pohádku ze studia Walta Disneye. Jedná se o trochu netradiční (je totiž podle románu) pohádku od Disney, Zvoníka od Matky Boží. Původní román, Chrám Matky Boží v Paříži, napsal romantický francouzský spisovatel Victor Hugo.
Příběh pojednává o znetvořeném zvoníkovi v Notre Dame.Zvoník od Matky Boží byla třetí videokazeta s pohádkou, kterou jsem v dětství dostala. Má první byla Lady a Tramp, kterou jsem hodně dlouho milovala.
Pohádku o Quasimodovi jsem dlouho nechápala, snad proto, že mi bylo šest a tento příběh má svoji hloubku. Je to také úplně něco jiného, než ostatní Disneyho pohádky. Více historické, prostě jiné... Dnes patří k mým nejoblíbenějším Disneyho pohádkám vůbec. Našla jsem v ní kouzlo, až když jsem trochu dospěla. Jsem moc ráda, že jsem neodsoudila pohádky "jen pro děti" a chci se na ně ráda podívat i dnes.

Chci-li si nyní pustit nějakou pohádku, nejraději si pustím asi Alenku v říši divů nebo Pocahontas. Disneyho pohádky mne zaujaly zvlášť pro překrásné písničky, kterých je v každém dílku požehnaně. I ve Zvoníkovi se několik krásných skladeb objevilo.

Pohádka pojednává o znetvořeném Quasimodovi, který je donucen svým opatrovatelem přebývat ve zvonici katedrály Notre Dame. Quasimodo vždy toužil jít ven mezi lidi a tak jeden rok při masopustním průvodu sejde do města. Lidé jsou zaskočeni a znechuceni jeho ohavnou tváří a on se stane terčem výsměchu. Jediný, kdo se ho dokáže zastat, je krásná cikánka Esmeralda. Ta mu pomůže utéci od zlých lidí a i jí bude nakonec poskytnut azyl v katedrále.
Quasimodo se do nádherné cikánky zamiluje. Ona ho má ráda, ale miluje vojáka Fabia. Quasimodo Fabia nenávidí, ale když chtějí vojáci soudce Frolla, Quasimodova opatrovníka, odvést Esmeraldu na hranici, Fabius a zvoník se spojí, aby svoji lásku zachránili. Nevyjde to, ale Quasimodo ji zachrání přímo z hořící hranice. Esmeralda, nadýchána kouřem, ztratí vědomí a Quasimodo se bojí, že zemřela. Frollo chce Quasimoda zavraždit dýkou, vše ale skončí dobře - jen zlý Frollo se zabije pádem z katedrály.

Místo výroby: USA
Rok výroby: 1996
Délka: 91 minut
Mé hodnocení: * * * * *

Video je úvod do celého příběhu.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama