Inkoustový svět - Křivoočko a Sazička

12. dubna 2013 v 21:53 | ChristinaD |  Povídky a jiná tvorba
Ahoj,
jen málokterou knihu si zamilujete tak, že o ní napíšete další příběh, příběh, který dějovou linií zapadá do knihy, kterou jste četli.
Já takhle zbožňuji Inkoustové srdce. Co se o Prašprstovi dozvíme v Inkoustovém světě?
Malá tečka ukončí
i ten největší román.

Leszek Kumor

Křivoočko seděl v krčmě U Starého psa a pil ze džbánu černé pivo. Čas od času luskl prsty, ale dočkal se nanejvýš tak drobné jiskry a smradlavého čoudu. Jak moc Prašprstovi záviděl! Už si ani nevzpomíná, kdy ho viděl naposledy. Musí to být již několik let, co Roxana přiběhla a s pláčem se ptala všech kejklířů, jestli jejího manžela neviděli. Nikdo o něm ale nevěděl.
Ano, musí to být už nejméně osm let, protože Brianna s Rossanou už vyrostly. Naučily se žít bez svého otce a Roxana si Prašprstovu nepřítomnost vysvětlila tak, že se na ně prostě vykašlal a raději odešel. Ne, že by takový nikdy nebyl… Ale nikdy nevydržel odejít na tak dlouhou dobu. I když si s Roxanou mnohdy nerozuměl, neskutečně miloval ji i své dcery. Nikdy neodešel na dobu delší než pár měsíců.
Křivoočko měl pocit, že tentokrát se jedná o něco jiného. Sazička vešel do dveří a šel si okamžitě ke Křivoočkovi sednout.
"Už jsi slyšel tu novinu?" zeptal se.
"Jde o to, jakou novinu," odvětil Křivoočko. "Stává se spousta věcí a nemůžu taky slyšet všechno."
"Povídá se, že prý se Brianna stala služkou Ošklivky, Zmijohlavovy dcery. Nevím, co je na tom pravdy, ale na mou duši, viděl jsem Briannu včera v černých šatech jet na její hrad. Jestli to není pravda, co by tam tak asi mohla pohledávat?"
"Tak tohle jsem opravdu ještě neslyšel," zavrtěl Křivoočko hlavou, "jseš si jistý, že to není nějaký žvást?"
"Říkal jsem ti, že jsem ji viděl!"
"A ptal ses jí, kam jede?" zajímal se Křivoočko.
"Ne, viděl jsem ji vjíždět do Ošklivčiny pevnosti, ty starý blázne. Jasně, že jsem se jí ptal - sama mi říkala, že ji Ošklivka přijala."
"Teď už tedy vůbec ničemu nerozumím," řekl Křivoočko a napil se piva. "Dokud tu byl Prašprst, všechno se mi zdálo tak nějak víc logický. Teď je bůhvíkde a jeho dcera jde sloužit dceři největšího zloducha, o kterém jsme kdy slyšeli. Jak je tohle možný, tomu tedy vůbec nerozumím."Sazička pokýval hlavou.
"Máš pravdu. Co Prašprst zmizel, dějí se tu divné věci. Ale nedá mi spát, že spolu s Prašprstem zmizeli z povrchu zemskýho taky Kozoroh a Basta. Vždycky jsem se tak trochu bál, jestli po něm třeba nejdou - možná odešel právě proto."
Muži dlouho diskutovali. Je pravda, že Prašprst a dva již zmínění zloduchové zmizeli ve stejný den a nikdo nemohl říci jak a kam. Nebylo nic divného na tom, že si Kozoroh s Bastou brousili na Prašprsta nože. Basta byl zamilován do Roxany, ale ona si vybrala polykače ohně - to byl důvod, proč Basta Prašprstovi daroval tři krvavé řezné rány nožem přes tvář. Aby ses jí líbil ještě víc, povídal. Všichni si to dobře pamatují a Roxana, která byla u toho, ta si to pamatuje ze všech nejvíce.
O Prašprsta se teď hodně jeho přátel bojí - snad proto Křivoočko Sazičkovi navrhl, aby se vydali Prašprsta najít a zachránit. Křivoočko sice věřil, že je jeho kamarád v pořádku, ale nejradši by ho viděl před sebou. Jestli ho hledá, tak proto, aby ho pevně objal. Ale předtím ho možná pořádně praští do nosu - za to, jak se o něj všichni báli. Za všechny slzy, které pro něj jeho Roxana po nocích vyplakala.
Kéž by věděli, kolik slz vyplakal po nocích on! Nejen pro Roxanu a své dcery… Ale pro celý inkoustový svět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Thalia Contostavlos Thalia Contostavlos | E-mail | Web | 12. dubna 2013 v 22:31 | Reagovat

Děkuji mnohokrát za pochvalu. Já musím uznat, že vzhled tvého blogu je mi taky sympatický a zároveň jsem ráda, že jsem našla nějaký blog věnující se knihám a podobně. Teď sice nemám moc čas, ale stoprocentně sem ještě zavítám (snad zítra  ) a počtu si tu :)

2 Spyrothedragon2 Spyrothedragon2 | 13. dubna 2013 v 10:37 | Reagovat

pěkné stránky :-)

3 9SuperBlesk9 9SuperBlesk9 | 13. dubna 2013 v 11:00 | Reagovat

Jůůů :) Moooc pěknýý článeček :p dal bych ti za něj 1* :D No ano ano :P Mě se osobně dess moc nelíbí promiň ://

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama