Po stopách kata Jana Mydláře - první stopy

3. dubna 2013 v 20:10 | ChristinaD |  Výzkum
Ahoj,
již několikrát jsem se zmiňovala, že s kamarádkou zahájíme pátrání po životě kata Jana Mydláře, který žil v Praze na přelomu 16. a 17. století.
Někdy se oficiálně začít musí, takže jsme dnes po škole zašli do naší plzeňské vědecké knihovny a studovny a snažili se za pomoci velice příjemné paní knihovnice vyhledat nějaké dokumenty, které by nám v našem pátrání mohly pomoci.
Samozřejmě, že chcete-li něco opravdu zkoumat, prvním krokem je přečíst veškeré knihy a články týkající se vašeho tématu. Já mám rozečtenou knihu od Karla Štorkána, ale podíváme se i na ostatní publikace a projdeme několik historických článků, které se týkají českého katovského řemesla té doby. O Janovi tam na 100% něco najdeme.
Zatím toho samozřejmě moc nevíme, ale slíbila jsem vám, že budu průběžně informovat. Jakmile zjistíme více, napíšu vám to. Víte-li o něčem, co by nám mohlo pomoci, nebo jste-li původu pražského a máte možnost podívat se například k židovskému hřbitovu, kde v místě, kde se hřbitov stýká s muzeem, kdysi stála mydlářská katovna, budeme rády, já i má nejlepší kamarádka Lucie, za každé zprávy či případné fotografie, které mi můžete zaslat na e-mail vercikas@seznam.cz.
Protože se mistr Jan Mydlář narodil v Chrudimi, uvítáme fotografie i případné zprávy také z tohoto kraje... :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama