Svobodný v Zemi strachu - Nalezen

4. dubna 2013 v 7:15 | ChristinaD |  Svobodný v Zemi strachu
Ahoj,
vítám vás již u desáté kapitoly mé povídky Svobodný v Zemi strachu aneb Zamilován do nepřítele. V minulé kapitole jsme se naposledy setkali s Josephem, Erik ho zabil a odešel. V jedné z předchozích kapitol také Sussannina rodina zaregistrovala Erikův odchod.
Co se tedy stane dnes?
Sussannin otec se vydal Erika najít, protože dcerka proplakala celé noci. Erik bude nalezen ale v hrozném stavu. Dokážou ho zachránit?


Nahý cikán, ležící na lavičce, byl mrtev. Proč měl Jack pocit, že nejisté dětské stopy, vedoucí z tohoto místa, ho dovedou k malému Erikovi? Když si to Jack, Sussannin otec, uvědomil, sevřelo se mu srdce. Malý Erik se jistě ve vraždách nevyžívá. Je to hodné dítě. Jestli někoho zabil, musel být ohrožován jeho život - Jack pohlédl na nahé Josephovo tělo - nebo čest.
Vydal se podle stop ve sněhu. Jak se vylekal, když našel malého nešťastníka u vchodu do kostela. V jakém byl chlapec stavu. Seděl na schodech jako jeden ze žebráků, jeho maska byla pryč - ach, ta hrůza, hrůza! Chlapcova tvář byla tak znetvořena... Oči zapadlé v černých dírách, nos chyběl úplně, jen rozevřená díra, zející ve znetvořené temnotě chlapcovy tváře. Horní ret byl zakrnělý. Celá tvář byla bledá a podivně pokřivena. Ty oči byly v nerovnoměrné výšce, Jedno jakoby níže, než to druhé.
Přesto Jack chlapce poznal, i když nepronesl jediné slovo. Rozběhl se k němu. Bylo mu jedno, jak dítě vypadá, i když ho to vyděsilo. Nemůže ho tady přeci nechat... Charlotte to jistě pochopí stejně jako on. Jak to vysvětlí dceři, to však netušil. Možná mu prostě vyrobí jinou masku... Právě nyní si uvědomil, že po cestě ji viděl - roztrhanou, zničenou. Zesláblý chlapec musel zřejmě upadnout. Ze znetvořeného čela mu tekl jemný proud krve. Musel se uhodit o nějaký kámen - ten rozbil jeho masku.
"Eriku!" zvolal a vzal dítě, třesoucí se zimou, do náruče.
Ten vzdoroval, i když na to viditelně vůbec neměl sílu. Také od něj ihned odvrátil svoji tvář.
"Ne, prosím..." zašeptal. "Nedívejte se na mne, pusťte mne, nechte mne tady... Já už nechci další posměch, další bolest... Prosím..."
"Tvá tvář mne neděsí," odvětil Jack. "Buď tiše, odpočiň si. Ani já, ani má rodina ti neublížíme. Klidně můžeš usnout, milý Eriku... A až se probudíš, budeš v teple. Oba budeme v teple."

Chlapec přikývl a zavřel oči. Od svého útěku z parku ani na okamžik neusnul. Nyní byl tak vysílen, že usnul během několika minut, přitulen k Jackově teplému tělu. Nemyslel na nic, jen spal. Klidně. Snad až příliš klidně vzhledem k prožitým chvílím. Jack za to byl rád. Erik potřebuje nabrat nových sil. Je velice statečný...

Charlotte stála mezi dvěřmi, dlaní si zakrývala ústa. Pozorovala znetvořené dítě v manželových rukou a měla co dělat, aby strachy neomdlela.
"Jseš si jistý, že..." zašeptala.
"Je to on, Charlotte. Mluvil jsem s ním, než usnul... Je to on. A... myslím, že to není zranění. Myslím, že takhle vypadal vždycky. Dokonce si myslím, že proto odešel. Než se uklidnil, říkal: nechci už žádný posměch, žádnou bolest. Charlotte, musel zažít strašlivé věci... a je to přeci ještě dítě!"
"On... zabil přeci.. toho muže... Co když se něco stane Sussanne?"
"Ten muž byl nahý, Charlotte. Erik nepatří mezi ty, kteří by si užívali koupele v krvi. Chtěl mu jistě ublížit. Už žádnou bolest... žádnou bolest. Věř mi. Není nebezpečný."
"Dobře. Odnes ho do podkroví... Udělám mu horký čaj... a hned potom najdu nějakou látku na novou masku. Sussanne ho takhle nesmí vidět."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 girlsproblem girlsproblem | 4. dubna 2013 v 17:12 | Reagovat

Nevím, ale přišlo mi to trochu depresivní ale jinak hezký blog :)

2 Lour Lour | Web | 4. dubna 2013 v 18:12 | Reagovat

Škoda, že to nebylo více akční, ale já jsem strašně náročná.. :DD Někdy to tam prostě nejde zapasovat. Znám to ;) Je hezké, že mu dali nakonec místo na přežití.. A s tím čajem.. jdu si hned nějaký uvařit :D

3 Didi Didi | Web | 7. května 2013 v 14:00 | Reagovat

Jsem ráda, že ho Jack hned neodsoudil, jako většina lidí, kvůli jeho vzhledu.

4 Fanta Light Fanta Light | 27. března 2014 v 17:22 | Reagovat

čtu jedním dechem ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama