Červen 2013

Doktoři z Počátků - názor na první epizodu

25. června 2013 v 22:03 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
dnes vysílala televize Nova premiérový díl nového seriálu s názvem Doktoři z počátků. Nejedná se vlastně o něco úplně nového, neboť DzP jsou něco na způsob spin-offu k seriálu Ordinace v Růžové zahradě. Uvidíme zde spoustu herců (a postav) z Ordinace a nutno říci, že je to poprvé, co herec (v tomto případě Martin Stránský) odchází z jednoho seriálu (Ordinace v Růžové zahradě), aby mohl nastoupit do jiného jako ta stejná postava, v tomto případě tedy doktor Ota Kovář.
Nutno říci, že já jsem Ordinaci v Růžové zahradě nikdy nijak zvlášť nesledovala. Sledovala jsem jednu řadu a potom mě to už nebavilo. Myslím, že u tohoto seriálu to bude stejné, ale protože mě to zajámalo, dnes jsem se na úvodní díl podívala a myslím, že to začíná opravdu právě tak, aby to diváky přitáhlo. Samozřejmě, že Počátky budou sledovat nejspíše hlavně diváci Ordinace v Růžové zahradě, ale myslím, že se najdou i noví fanoušci.
Vždy se přeci najdou i noví fanoušci, ne? Nikdy tomu přeci není jinak. A co já si o této epizodě myslím?

Test z "Kéž by jednou o mne stál!"

25. června 2013 v 19:08 | ChristinaD |  Bonusy ke Kéž by jednou o mne stál!
Ahoj,
protože máme již 15 kapitol naší povídky, rozhodla jsem se dát sem menší testík. Úlohy jsou jednoduché, proto bych byla ráda, kdybyste nešvindlovali a zkusili si opravdu vzpomenout... :)
Odpovědi pište do komentářů.1. Co Thénardierovi ukrývali v bedničce?
a.) peníze
b.) zbraně
c.) šperky

2. O co zakopla malá Cosette, když se lekla rozčílené Eponiny?
a.) o židli
b.) o hračku
c.) o smeták

Kéž by jednou o mne stál! - 15. kapitola

23. června 2013 v 15:48 | ChristinaD |  Kéž by jednou o mne stál
Ahoj,
já nerada zapomínám na své postavy. Že nevíte, o jaké postavě to mluvím? Připomenu vám ji. Copak si nevzpomínáte na druhé děvče rodiny Thénardierů? Ano, správně, věděla jsem, že si vzpomenete! Opět se setkáme s malou Azelmou...Budíček pro Enjolrase

22. června 2013 v 23:59 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
tak jsem se nudila a probírala se staršími příspěvky Michala Skořepy, který si na divadle zahrál Enjolrase v Bídnících. O Michalovi jsem se již zmiňovala ve starším článku, takže někteří jistě ví, o koho jde.
Narazila jsem na příspěvek z 5. února 2013. Ne, že bych mu něco takového přála, ale když on si umí stěžovat tak... tak vtipně! Samozřejmě si přečtěte jeho příspěvek v červeném označení, ale i část komentářů, které na obrázku uvidíte. Já se mohla potrhat smíchy. Zvlášť u posledních dvou komentářů.

Michal Skořepa: Já se lámu v pase ráno, co ráno.
Karel Vošta: Já bych radši zlomil v pase ty sousedy...

Všichni mají stoprocentně perfektní smysl pro humor. Smysl pro humor v takové míře, ve které jsem ho já nepochytila, ale řezala jsem se smíchy, když jsem tohle četla.


The Walking Dead

22. června 2013 v 12:56 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
před několika dny jsem narazila na hororový seriál The Walking Dead, překládán do češtiny jako Živí mrtví. Podle mě by byl mnohem lepší název "Kráčející smrt", který by byl i bližší reálnému překladu a plně by to vše vystihl, ale dobře, Češi jsou Češi, to asi nijak zvlášť neovlivním. Možná kdybych jednou překládala seriály já, což je nesmysl, protože na jazyky nejsem ani trochu a jediné, co přeložím, jsou názvy dílů třetí série, i při nichž mi někdy pomáhá slovník... To mi připomnělo... 1. díl 3. série se jmenuje Seed. Sakra, víte, kolik to má významů? Tedy, více méně dva hlavní - semeno, zrno (jako na sázení) a potom sperma, tak co si sakra mám vybrat, když by tam šlo oboje? Vybrala jsem si "semeno", neboť to se může říct v obou významech a je to vyřešené, co myslíte? :D
A další a další kravinky tohoto stylu mě potkávají... Ale teď už jdeme na to, o čem že to vlastně je, i když seriál ještě běží a já zatím jsem v první polovině třetí série...

Ocelová pěst (2011)

20. června 2013 v 6:44 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
přináším vám další recenzi. Prvně jsem se k filmu dostala z toho důvodu, že v něm hraje Evangeline Lilly - a já byla blázen do Ztracených, kde právě ona hraje postavu z hlavního milostného trojúhelníku.
Nyní vám ho představuji z jiného důvodu. V Ocelové pěsti si totiž zahrál i slavný Hugh Jackman, náš Jean Valjean.

Můj pokus o I Dreamed A Dream

18. června 2013 v 18:45 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
nedávno jsem vám sem dala moji verzi On My Own, dnes jsem se rozhodla zapět další skladbu z Bídníků, tentokrát I Dreamed A Dream ve stylu Anne Hathaway. Předem říkám (a i to je u mého nesebevědomí úspěch) že On My Own se líbí mnohem víc (myslím moji verzi oproti této skladbě, ve filmu jsou krásné obě), ale ani tahle není úplně nejhorší...
Kritiku i hodnocení ovšem nechám na vás... :)
Na fotografii k nahrávce vidíte Anne Hathaway jako Fantine. :)


Kéž by jednou o mne stál! - 14. kapitola

17. června 2013 v 15:08 | ChristinaD |  Kéž by jednou o mne stál
Ahoj,
to nám to rychle utíká! Je zde již 14. kapitola mé povídky Kéž by jednou o mne stál. Tato kapitola má v sobě scénu z filmu - či snad měla to být scéna z filmu, ale díky přítomnosti Eponine je zcela jiná. Schválně, kdo z vás pozná, která krátká scéna to měla být? Je to jednoduché! ;)
Každopádně je to velice silně truchlící kapitola. Týká se malého Gavroche...


Historický víkend

16. června 2013 v 21:19 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj!
Tak jsem se včera, jako každý rok, zúčastnila s kamarádkou Historického víkendu, poprvé jsem však měla kostým, což jsem nikdy předtím neudělala.
Měla jsem kostým Époniny Thénardierové, byla jsem sladěna v černé barvě, místo kabátu jsem měla sako a čepice je babičky klobouk, vlastoručně přešitý, ovšem jsem si akci skvěle užila, až na krátké poplakání si, když jsem zjistila, jak moc mě ignoruje mladík (šermíř a flétnista), do kterého jsem zamilovaná. A zvláštní, jak skvěle mi to k mé postavě sedělo. Marius se přeci k Éponině choval podobně...
Na akci jako vždy nesměla chybět vystoupení herecká, pěvecká a šermířská, samozřejmě nechyběla ani strašidla, neboť Historický víkend zahrnuje rej plzeňských duchů a strašidel, který zde můžeme vidět každý rok. Samozřejmě že včera na noc se opět konal průvod maškar, doprovázený živou hudbou. Tentokrát nám hrála historická skupina Quercus.
A kdo z vás by si naříkal, že nemám fotky, tak vás raději ihned vyvedu z omylu. Fotky mám a některé přidávám i do tohoto článku.

Kéž by jednou o mne stál! - 13. kapitola

16. června 2013 v 17:34 | ChristinaD |  Kéž by jednou o mne stál
Ahoj,
třináctá kapitola se jmenuje Květy ráje. Jedná se o synonymum, jehož podstatu pochopíte po přečtení kapitoly.
Umírají Přátelé Abecedy, hlavní trojice o tom však nemá ani tušení...Hick (2011)

10. června 2013 v 15:27 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
tak jsem narazila na další film s Eddiem (poprvé na film, který má spolužačka ještě nezná) a protože se mi opravdu zalíbil, tak vám ho samozřejmě představím.
Film opět na základě knižní předlohy, kterou bohužel nemohu sehnat. Hlavní role ztvárnili Chloë Grace Moretz, Blake Lively a Eddie Redmayne.


Můj pokus o On My Own

9. června 2013 v 17:41 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
tak jsem se po dlouhé době opět rozhodla reprezentovat svůj zpěv, tentokrát poprvé se skladbou z Bídníků. Vyzkoušela jsem zapět On My Own a zjistila jsem dvě věci:
1. můj mikrofon nenávidí vysoké ani nízké frekvence, ale mé výšky jakž takž zvládá
2. horší karaoke jsem najít nemohla, protože titulky mi utíkají nějak rychle (ne, že bych skladbu neznala zpaměti, ale pak mi nesouhlasí melodie)


Také nutno poznamenat, že jsem se rozhodla dát do videa fotku Samanthy Barks (Éponine), protože má webkamera natáčí hrozně a nemám žádné fotky, které by byly více méně aktuální a zároveň bych na nich nevypadala jako Jožin z bažin.
Snad vám to ale nebude vadit a stejně si mne poslechnete... Budu samozřejmě ráda za každý váš názor.
Vím, že nejsem dokonalá a nedělám si žádné iluze, budu tedy ráda i za kritiku. :)


Tess z rodu D'Urbervillů

8. června 2013 v 20:59 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
jsem zde s další menší recenzí, tentokrát na čtyřdílný film/seriál Tess z rodu D´Urbervillů, ve kterém si zahráli dva skvělí herci - ten první je Hans Matheson, kterého můžeme znát například z filmu Světlo ve tmě a ten druhý je samozřejmě Eddie Redmayne, což je asi jeden z důvodů, proč mi ho má nejlepší kamarádka představila. Eddie se jí totiž opravdu hodně líbí. Já zastávám poněkud jiný názor, tj. že Eddie je hezký jak kde. Jde o to, že se mi nelíbí jeho poněkud větší rty, ale někdy jsou výrazné a jindy to vypadá dobře. Pravděpodobně to asi závisí na maskování. Třeba zrovna tady, v Tess, je opravdu pohledný, na druhou stranu třeba v Pilířích země nebo v Bídnících se mi moc nelíbil.

Starší Les Mis video plné legrace

8. června 2013 v 12:00 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
já už opravdu nevím, kdy bylo tohle video aktuální (pravděpodobně 2. března, kdy se objevilo na Facebooku), a vím, že ho už určitě všichni muzikálofilové znají, ale ať je to jak chce, já se u něj zasměji i teď. Asi nejvíce mě dostal Russel Crowe (inspektor Javert), který řehtá jako kůň - proboha, Russele, já nevěděla, že nejsi člověk! Jak se říká člověku, co se mění v koně? Koňodlak? No, určitě o tom (ne)popřemýšlím...
Kamarádka, která mi tuto video prvně ukázala, tak tu nejvíce pobavilo "mňoukání" Samanthy Barks alias Époniny. Ne, že bych nevěděla, že Samantha je kočička, navíc, když se zasměje a přivře oči, tak je to úchvatné koťátko, ale tohle.. To jsem tedy nevěděla, že je kočka až tak! :)
Odkaz na video přidávám ke článku, nelze přímo vložit.


Kéž by jednou o mne stál! - 12. kapitola

7. června 2013 v 8:05 | ChristinaD |  Kéž by jednou o mne stál
Ahoj,
přináším vám 12. kapitolu Kéž by jednou o mne stál, kapitolu napsanou v ranních hodinách dnešního dne. Opět se zaměřujeme na city, které chová Éponina k Mariovi Pontmercymu.
Něžnost, ve kterou nedoufala.
Ch.

Kéž by jednou o mne stál! - 11. kapitola

3. června 2013 v 21:22 | ChristinaD |  Kéž by jednou o mne stál
Ahoj,
jedenáctá kapitola je pojmenována Země mrtvých. Musím říci, že první nápad na název byl Proč a Protože, jelikož celá kapitola vlastně na tomto základu stojí.
Snad se vám bude líbit.Kéž by jednou o mne stál! - 10. kapitola

2. června 2013 v 15:26 | ChristinaD |  Kéž by jednou o mne stál
Ahoj,
tak slavíme první kulatiny! Ano, opravdu je tu desátá kapitola Kéž by jednou o mne stál! V této kapitole se Eponine doopravdy probudí - a vzpomene si na jednu z nejhorších zkušeností, kterou ve svém životě měla.
Pokud znamenáme málo pro svoji vlastní rodinu, pro koho znamenáme víc?


Kéž by jednou o mne stál! - upoutávka

2. června 2013 v 11:06 | ChristinaD |  Kéž by jednou o mne stál
Ahoj,
poslední dobou je můj blog zaměřen převážně na povídky. Nyní hodně přidávám Kéž by jednou o mne stál!, FanFiction na slavný příběh "Les Misérables", slavný příběh Bídníků, jež je román francouzského spisovatele Victora Huga.
Byl několikrát zfilmován a také převeden do formy muzikálové, hrán na divadelním jevišti. Právě muzikál byl předlohou pro filmové zpracování z roku 2012, zatím nejnovější. A to je také zpracování, které mne hned po muzikálu zaujalo nejvíce a právě to mě inspirovalo k psaní povídky, kterou již po devíti kapitolách jistě dobře znáte. Video, které přidávám do tohoto článku, jsem vytvořila včera večer. Měla by to být taková menší upoutávka na povídku. Scény jsou vybrány z filmu z roku 2012, kde Époninu ztvárnila slavná Samantha Barks, Maria si zahrál Eddie Redmayne (znát ho můžete například z Pilířů země, které mi doporučila kamarádka a je to úchvatné) a jako Enjolras se nám představil Aaron Tveit. Jedná se o dílko úchvatné, ale román nepřekoná nic.

A o čem že má povídka je?
Celá povídka je vyprávěna z pohledu mé nejmilovanější postavy, z pohledu Époniny Thenardierové. Je zamilovaná do Maria Pontmercyho a udělala by všechno, jen aby mu byla na blízku. Když se tedy chystají barikády, Éponine se tam vydá také - nejen kvůli Mariovi, ale také kvůli svému malému bratru, Gavrochovi.
Třebaže láska Maria k Éponine nejspíše není opětována, je milována jiným - Mariovo přítelem Enjolrasem. Ten však nedává své city najevo a zdá se, že Éponine o něm nemá ani tušení. Později se však ukáže jako jediná možnost, jak se dostat na barikády. Tam Éponine málem zemře, když se snaží zachránit svého bratra. Vidíme zde tedy změnu jejího konce - v románu na své zranění zahynula v Mariově náruči.
Změní její "téměř smrt" něco dalšího?