Červenec 2013

Kéž by jednou o mne stál! - 18. kapitola

29. července 2013 v 8:26 | ChristinaD |  Kéž by jednou o mne stál
Ahoj,
svůj počítač dosud nemám, kapitolu jsem napsala u kamarádky, kdyby se někdo ptal. :) Možná to je důvod, proč se mi kapitolka nějak nezdá, ale určitě není nejhorší. Vždyť mě se nelíbí nic, co jsem vytvořila a vám se ty díla povětšinou líbí. :)
Kapitola nese název Chycena.


Video týdne 0.04

29. července 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
na přání K. (z 11. 7. 2013) přidávám jako video týdne něco, kde uvidíme Enjolrase z Anime verze Bídníků. Protože jsem nenašla žádné pěkné video, přidávám tedy simulaci ke skladbě Red And Black.


Video týdne 0.03

22. července 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
v tomto videu je zaměření na Cosettu a Maria. Video doprovázené krásnou skladbou "All Around You".Bídníci (1957)

17. července 2013 v 11:26 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
dnes jsem se po dvou letech podívala na jednu z nejznámějších filmových verzí Bídníků. Na verzi, o které básní má babička i můj otec, na verzi, jež má dva díly a téměř čtyři hodiny. Jedná se o jednu z verzí nejpřesnějších, ve které nechybí ani Azelma.Video týdne 0.02

15. července 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
tohle video, zaměřeno na Přátelé Abecedy, mě dokáže i rozplakat, když na něj mám opravdu náladu. Doufám, že se vám bude líbit tak, jako se líbí mně.


Video týdne 0.01

11. července 2013 v 19:42 | ChristinaD
Ahoj,
rozhodla jsem se pro videa týdne. Normálně budou vždy v pondělí, ale když jsem si na to vzpomněla takhle, tak bude teď ve čtvrtek. První video je s Époninou a Enjolrasem. Video je samozřejmě složeno s různých scén, doprovázeno skladbou "Losing Your Memory". Opravdu mě to zaujalo, proto ho sem dávám.


Bídníci (1862)

11. července 2013 v 17:56 | ChristinaD |  Co si myslím o...

"A pak, pane Marie, zdá se mi, že jsem do vás možná byla trochu zamilovaná..."
(Bídníci, část druhá, smrt Époniny)


Hlavní dějovou linií, která se ale v druhé části románu (nebo od třetí knihy z pěti, záleží na vydání) rozvětvuje ve spoustu dalších, je život bývalého galejníka Jeana Valjeana. Za krádež bochníku chleba pro hladovějícího synovce byl odsouzen k těžkým pracím na galejích na pět let, ale protože se několikrát pokusil o útěk, trest se mu spolu s nepodařenými pokusy zvyšoval a Valjean, který měl vězeňské číslo 24601, byl z galejí propuštěn až po devatenácti letech. Vrchní dozorce a později policejní inspektor, Javert, je však názoru, že "lidé jako Valjean se nikdy nezmění. Krade jednou, bude krásti znovu" a nespouští ho z očí ani na okamžik. Nechává ho hlídat a následuje ho na Valjeanových cestách. Po svém propuštění ještě ukradne peníz malému kominíčkovi a později také stříbrné nádobí a svícny z domu biskupa, který ho nechá přespat přes noc, ale biskup ho před policií zachrání, když potvrdí zločincova slova o tom, že mu stříbro bylo darováno. Biskup řekne Valjeanovi, že tím stříbrem byla vykoupena jeho duše - a nechá ho jít.

Když se setkáváme s Valjeanem asi o pět let později, říká si pan Madelaine a je starostou ve francouzském městě Digne. Stará se i o blaho nižší vrstvy, rovněž o žebráky. Z továrny pro ženy je ten den vyhozena mladá Fantina, která je potrestána za to, že zamlčela své dítě, skryté u hospodského v Montfermeil, kterému posílá na dcerku Cosettu peníze. Fantina nemá ani na zaplacení nájmu, ani na splacení dluhů u hospodského, pana Thenardiera, proto nejdříve prodá za deset franků své vlasy na paruku, potom i několik svých zubů. Když se ale požadavky Thenardierových na částky zvyšují, Fantina nakonec skončí jako děvka.

V té době přijíždí do Digne Javert. Valjeana nepozná, ale získá podezření, když pan Madelaine nadzvedne těžký vůz, aby osvobodil kupce, který byl pod vozem uvězněn. Javertovi blýsklo, neboť si dobře vzpomínal, že Jean Valjean byl obdařen velkou silou. Později je Fantina v lazaretu, neboť onemocněla tuberkulózou. Pan Madelaine ji často navštěvuje. Zatím netuší, že Javert, který si byl jistý pravou totožností pana starosty, udal Valjeana soudu. Objeví se však jiný muž, který sdílí Valjeanovy vzhledové rysy. Byl zatčen za krádež jablek. Podoba je až děsivá a proto je Javertovi napsán dopis, že se zmýlil a že pravý Valjean byl již dopaden. Javert se panu Madelainovi přizná a omlouvá se. On se ale rozhodne, že nenechá toho nešťastníka pracovat do konce života na galejích - což by pro něj bylo jisté - a tak se k soudu vydá a přizná svoji pravou totožnost. Poté se vydává do lazaretu za Fantinou.

Kéž by jednou o mne stál! - 17. kapitola

8. července 2013 v 18:33 | ChristinaD |  Kéž by jednou o mne stál
Ahoj,
tak jsem tady s kapitolou číslo 17. Máte radost? Doufám, že ano, protože já mám radost ohromnou! :) Poslední dobou se navíc opravdu snažím své kapitoly prodlužovat. Předtím jsem se bála, aby měly alespoň 500 slov a mohly být zveřejněné na povídkovém webu.
Na druhou stranu vím, že když jsou kapitoly dlouhé, jsou lidi, které to nebaví číst. Mě by to někdy také nebavilo. Někdy. Někdy ano. :) A já doufám, že vás bude bavit další kapitola Kéž by jednou o mne stál!, kapitola s názvem "Správná věc".

Informace ohledně Les Mis povídky

8. července 2013 v 16:48 | ChristinaD |  Bonusy ke Kéž by jednou o mne stál!
Ahoj,
už jsem říkala, jak mě štve, když píšu povídku a děj se ubírá úplně jiným směrem, než jsem původně plánovala? A už se mi to stalo zase! Stalo se mi to u Kéž by jednou o mne stál!. Ne, že by nebylo fajn, když vás vlastní povídka překvapí, ale když někomu něco slíbíte a pak vám to najednou logicky nevychází... A přitom pořád chcete, aby to skončilo smrtí té a té postavy a najednou nevíte, jak to zařídit, tak je to docela... No, docela špatné. Já jsem totiž slíbila K., že Éponine na konci této povídky umře - a že bude jediná, kdo umře. A nádherně mi to v mém prvním plánu vycházelo. Ten plán se tak trochu zvrtnul, takže vám to původní můžu klidně povyprávět.
Hlavní milostný trojúhelník je samozřejmě Enjolras, Éponine a Marius, což sedí, ale teď to začíná jít z kopce. Totiž, Azelma tam v původním plánu být neměla. Vůbec. A když jsem se rozhodla, že jí dám do začátku, tak mě ani nenapadlo, že bych s ní pokračovala dál. Teď je to ale ona, kdo se po boku Enjolrase stará o Éponine. Nejde již proto, že by měla Éponine vztah s Mariem i Enjolrasem (když Marius odešel) a byla potom těhotná (nevědíc s kým) a rozhádala by je, samozřejmě omylem. Potom by s ní ani jeden nechtěl mít nic společného, takže Éponine by dala své dítě Cosette a spáchala by sebevraždu.
Neříkám, že by to nešlo vůbec. Určitě by to šlo se změnami... A možná to nakonec opravdu udělám a tenhle článek se tedy stane zbytečným. Ale ztratí to své kouzlo, když bude vychovávat dítě Azelma. A když Marius si přeci jen vybral Cosette, proč by měli být přátelé rozhádaní? Tady vidíte, jak se mi plán prostě zhroutil. Problém je v tom, že pořád chci (překvapivě) aby příběh skončil smrtí Éponine. Jen nevím, jak to udělat, aby to bylo... uhm... Však víte, přirozené. Takže se případně omlouvám K., které jsem konec Éponine slíbila, protože to možná nevyjde.

P. S. Kdyby vás napadla nějaká jiná alternativa konce, v nejlepším taková, která by opravdu skončila smrtí hlavní postavy, aby zůstala hlavní část plánu zachována, napište mi ten nápad do komentářů a pokud se mi to bude zdát jako dobré, tak se tím budu inspirovat a rozhodně vám poděkuji. Existuje ale také možnost, že se mi nebude líbit žádný z vašich nápadů. A pak je ještě jedna možnost: nikdo z vás žádný nápad třeba nenapíše, takže bych si musela poradit sama... :)

Desperado (1995)

8. července 2013 v 11:18 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
protože jsem už nějaký čas žádnou recenzi nepřidala a včera v noci jsem si pouštěla film s názvem Desperado, rozhodla jsem se napsat vám právě o něm.
Ne, že by to byl nějaký nový film, to ani náhodou. Je jen o jeden rok mladší než já. Ale ten film zbožňuji, už jen proto, že tam hraje v té době zatraceně sexy Antonio Banderas. To byl, sakra, kus chlapa. Ať si kdo chce říká co chce, já do něj byla blázen. Jo, byla. Po téhle jeho "mladé verzi" se můžu utlouct. V dnešní době ale už tak sexy není, to je fakt. :) No nic, vrhneme se na představení filmu.

Flash Mob Les Mis v Polsku

7. července 2013 v 13:32 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj!
Jo, já vím, že na tyhle krásné věci vždycky přicházím v době, kdy už o nich všichni ví. A nebudu lhát, že jsem na tohle přišla sama. Projížděla jsem u Lotte články o Les Mis a v komentářích hodila Ellanor odkaz na tohle a já z toho byla nadšená.
O co že jde? Prostě o to, že někam přijdete (v tomhle případě to je obchoďák, ale viděla jsem i videa z restaurace nebo metra) a nic netušíte a najednou uslyšíte hudbu a někteří náhodní lidé mezi vámi prostě začnou hrát na nástroje nebo zpívat... A je to organizované a je to prostě... jako představení. Říkám si, že ještě hezčí by to bylo v kostýmech, ale to by to nebylo takové překvapení, protože by lidem přišlo divné, proč tamhle vzadu pochoduije chlápek v uniformě francouzské národní gardy a proč tamhle je holka v šatech se slunečníkem a vzadu na ni kouká ušuntělá, otrhaná, ale více méně krásná bezdomovkyně... Ne, to by prostě nemělo tak hezký efekt, jako když najednou se něco semele a všichni jsou překvapení.
No a je fakt smutné, že v Plzni jsem nic takového nezažila. Nějaký zapadákov nejsme a přesto tu nic pořádného není. Jak je to možné? Tohle je video z obchodního domu ve Varšavě. Jedná se o polskou verzi Příštího dne. Já na to koukala s otevřenými ústy. Je to dokonalé!


Prázdniny

7. července 2013 v 12:44 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj! :)
První týden prázdnin je za námi, jak si je zatím užíváte? U mě to není nic zvláštního, spíše jako každý rok. Zatím více méně sedím doma, i když je pravda, že ve čtvrtek jsem byla s kamarádkami na procházce na rozhlednu na Krkavci (bohužel bylo zavřeno) a kolem našich plzeňských rybníků. Příští sobotu je v plánu Radyně a já už se moc těším.
Tyhle výlety organizuje jedna kamarádka a já si myslím, že je to skvělý nápad. Zve tam různé lidi a tím pádem i poznáte nové človíčky a zjistíte, kteří vám vyhovují a tak. Ve čtvrtek bohužel z nových lidí dorazila jen Renča, ale i tak to bylo bezva. Byla jsem tam samozřejmě i se svojí nejlepší kamarádkou Lucií, bez které bych mezi cizí lidi nikdy nešla.
Opět bylo šílené dusno a horko, ale my jsme si koupily točenou zmrzlinu (já citronovou, byla moc dobrá! :)), takže to šlo vydržet. Venku je krásně, ke všemu je léto, nestresujeme se školou, tak lidi, choďme ven! :) Jo, u počítače je fakt zábava, já vím, na chatu vydržím celé hodiny, ale proč si psát s kamarádkami přes internet, když je můžu pozvat na čaj nebo limonádu? Chápu, že to není tak lehké, když je kamarádka z jiného města, ale tak překecejte rodiče a přijeďte ji navštívit! Přeci nebudeme trávit prázdniny u počítače, když zrovna venku neprší... A když prší, tak co? Ne, nesedneme k počítači... Možná někteří z nás... Ale vezmeme si nějakou pěknou knihu, přečteme si náš oblíbený příběh (v mém případě třeba Bídníky, Fantoma nebo Kata Mydláře) a budeme se usmívat při zvuku deště, ve kterém být nemusíme. :)
To je přeci skvělý plán, ne? :)
Ale samozřejmě, že nebudu jen chodit na tyhle výlety, když mám v plánu i jiné věci. Už je sice pozdě na brigády, vše už je zabrané, ale pojedu do té Prahy, jak jsem vám slibovala, zjistím něco o katu Mydláři a všechno vám to sem napíši a zdokumentuji nějakými pěknými fotkami, abyste nebyli ošizeni. :) A také možná pojedu s Lucií do chatek spát... :) Třeba na týden, nebo tak. :) A odtamtud budou samozřejmě také fotky, nebojte se! :)
A jestli někdo z vás také někam pojede, tak budu zvědavá na každé vaše vyprávění, na každou fotku... Protože si to určitě všichni skvěle užijete a je fajn podělit se o své zážitky a o svoji radost! :)
Pa pa!


Můj pokus o A Little Fall Of Rain

6. července 2013 v 23:17 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
rozhodla jsem se vám po On My Own a I Dreamed A Dream představit v pořadí třetí skladbu z Bídníků, na kterou jsem si troufla. Nyní je to A Little Fall Of Rain, kde jsem zkoušela part Eponine. :)


Kéž by jednou o mne stál! - 16. kapitola

5. července 2013 v 12:19 | ChristinaD |  Kéž by jednou o mne stál
Ahoj,
v téhle (opět o něco delší) kapitole naší povídky se naši přátelé sejdou. Opět bude Eponine, Marius, Enjolras, ale i Azelma na jednom místě. Dozvíme se, co se stalo s Thenardierovými a také necháme Eponine znovu si poplakat, ne však pro rodiče.Spousta fotografií

3. července 2013 v 13:58 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
tak teď jsem nadšená! Poslední dobou se na mne hrnou autogramy, o které jsem žádala. Sice dosud nemám fotografii od Daniela Hůlky, na kterou čekám půl roku, stejně jako nemám fotky zahraničních herců (Emmy Rossum a Patrick Wilson), ke všemu se mi jako nedoručitelná vrátila žádost pro Jeffa Probsta, který moderuje Survivor, ale nahradilo se mi to, neboť jsem nedávno psala další dvě žádosti - Lucii Bílé a Martinu Stránskému. Na Martina ještě čekám, ale včera mi přišla v obálce podepsaná fotografie od Lucky, a nejen fotografie, protože spolu s ní přišlo i podepsané DVD s jejími hity, o které jsem mimochodem vůbec nežádala...
Dnes ráno mi také přišly dvě fotografie podepsané Kamilou Nývltovou. Žádost jsem psala již dříve, asi měsíc po žádosti k Danovi... Nemám ty věci ale vyfocené, proto je sem zatím nemohu zveřejnit. Určitě tak ale v nejbližší době učiním. :)
Ještě kdyby dorazil Dan a Martin... :) Byla bych šťastná, ale to jsem už teď! ;)