Srpen 2013

Video týdne 0.08

26. srpna 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
v tomto videu týdne Javert a Jean Valjean při skladbě "Undone".


Video týdne 0.07

19. srpna 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
nebylo řečeno, že budou videa jen z Les Miserables, nebo ano? :) Dávám sem tedy video s Darylem Dixonem z The Walking Dead. Je to jen zkouška, zda se jiná videa ujmou... Ale doufám, že ano.

Daryl Dixon je jedna z nejoblíbenějších postav ze seriálu Živí mrtví a na žebříčku se drží dokonce i před Rickem Grimesem, který je hlavním postavou série. Daryl je podle většiny fanynek sexy tvrďák, který si nebere servítky, řekne, co si myslí a často překypuje vtipnými hláškami. Je takovým kořením seriálu.
Hraje ho Norman Reedus, proslaven zvlášť z trilogie Pokrevních bratrů. Já viděla první díl a nutno říci, že jsem mu zatím nepřišla na kloub. Někdy na to kouknu v klidu a pak se uvidí, jestli změním názor. Možná.
V následujícím videu Daryl se skladbou It´s My Life od Bon Joviho.


Od Magdy

12. srpna 2013 v 20:20 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
tak jsem dnes poštou dostala dvě podepsané fotografie s věnováním od české zpěvačky Magdy Malé. Obě fotky se mi moc líbí, třebaže ani na jedné není Magda jako Éponine (v to jsem doufala, ale nu což :)).
Omlouvám se za kvalitu, fotky jsou foceny mobilem...


Bez šance - 2. kapitola - Svět je jinej, než bejval

12. srpna 2013 v 9:57 | ChristinaD |  Bez šance
Ahoj,
tak jsem tu s druhou kapitolou povídky Bez šance. Doufám, že se vám bude líbit jako ta první. V této kapitole si opět na začátku trochu zavzpomínáme a taky doplníme zásoby.
Zabijeme mrtváka a prohlédneme si ho.


Austrálie (2008)

12. srpna 2013 v 8:45 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
včera jsem se dívala na film, který mi kvůli Hughovi Jackmanovi půjčila má kamarádka. Ten film byl úžasný. Jmenoval se Austrálie a opravdu mě chytnul za srdce. Odehrává se v nádherném prostředí na pozadí druhé světové války.
Míšenci, kterým říkají "caramel", jsou odváženi s ostatními dětmi na ostrov, kde budou odloučeni od svých rodin. Zároveň je v Austrálii muž, který krade dobytek... Film o dvou vrcholech. Film, který mě rozplakal.

Video týdne 0.06

12. srpna 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
všimla jsem si, že tu ještě není jedno video s Éponine a Mariem, tak ho zveřejňuji při příležitosti videí týdne...


Pokrevní bratři (1999)

11. srpna 2013 v 11:24 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
vím, že pořád píšu jen kladné recenze, což není reálné, takže teď sem trochu té reality přidáme. Film s názvem Pokrevní bratři má název společný s anglickým muzikálem, který pojednává o bratrech, žijících odděleně, ale zbožňující jeden druhého, dokud se nezamilují do stejné dívky. Někdo by mohl čekat, že film tedy bude podle muzikálu, má-li shodný název.
Tak se ale nestalo. Tento film se stal z pro mě neznámých důvodů fenoménem. Právě tímto filmem se proslavil Norman Reedus, o kterém jsem se už několikrát zmiňovala ve spojitosti s "The Walking Dead". Možná právě sláva z "Pokrevních bratrů" ho dostala až do slavného seriálu, vznikajícího jako inspirace z osmidílného komixu...

Bez šance - 1. kapitola - Sám na světě

10. srpna 2013 v 21:24 | ChristinaD |  Bez šance
Ahoj,
slibovala jsem vám povídku o The Walking Dead, takže jsem k tomu dnes sedla, napsala jsem si do svého povídkového sešitu první kapitolu a dnes večer, když je táta s přáteli, jsem se dokopala k tomu ji přepsat do počítače. Je vyprávěna z pohledu mé nejoblíbenější postavy ze série, z pohledu Daryla Dixona.

OMLOUVÁM SE ZA SLOVNÍ ZÁSOBU, ALE SPROSTOTA SE K BRATRŮM DIXONOVÝM PROSTĚ HODÍ...


Nuda

10. srpna 2013 v 14:17 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
bohužel jsem stále bez počítače, ale doufám, že se to už brzy změní a nějaký mít budu. Myslím tím, že budu mít nějaký svůj. Každé ráno mám totiž přístup na tátův počítač, ale nemůžu tu skoro nic dělat a povídku se mi nechce ukládat tady, takže si budete muset počkat. Jak na Kéž by jednou o mne stál, tak na povídku o Fantomu Opery, kterou opravdu plánuji dopsat. Ráda bych začala i povídku na téma "The Walking Dead", protože mě seriál poslední dobou opravdu chytl, koukám na něj na internetových stránkách sledujuserialy.cz zkrátka pořád. Snad je to proto, že moc věcí teď na pc dělat nemůžu, Bídníky už jsem dočetla a venku je to tak, že buď je nesnesitelný hic, nebo je bouřka. Ani jedno mi moc nesedí. Jo, já vím, jsem otřesně vybíravá. :)
Co se týče "The Walking Dead", psala jsem dnes jedné slečně na blog, zda by mi udělala layout. Zatím mi nepřišla odpověď, ale bude-li kladná, dočkáte se vzhledu s hercem Normanem Reedusem, který je slavný kvůli filmu "Pokrevní bratři" a který ztvárňuje v "The Walking Dead" jednu z hlavních postav, Daryla Dixona.

Shrnutí článku? Budete to tu beze mne ještě muset vydržet. Aby vám to nebylo líto, přikládám k článku jednu z mých nejoblíbenějších scén ze seriálu, přesněji ze třetí série. Kdybych měla přeložit Darylovo "Little Ass-kicker", přeložila bych to asi jako "Malý nakopávač zadků". Jestli se pletu, opravte mě, ale já tomu rozumím takhle. A když malému miminku v následující chvíli řekne "sweetheart", celou dobu ho krmí sunarem a jako vždy vypadá jako podlý parchant, je to velká legrace. A mimochodem, když Daryl řekne "sweetheart", rozplývám se, jak krásně to zní. Jo, to bude asi tím, že Norman Reedus je otec dvou dětí. To se neskryje, co? :)
Abych nezapomněla, když už řeším Normana: přede dvěma dny jsem mu poslala dopis se žádostí o autogram. Přiložila jsem i fotku, nadepsanou obálku... Bude mu stačit jen podepsat fotku a nastavit dopisu zpětný chod. Jen ty mezinárodní odpovědky jsem na poště nedostala. Asi už je ani neprodávají. Škoda. Normanův kámoš, co se stará o korespondenci, asi bude muset koupit známku. Ups. No, snad se té fotky i přesto dočkám. Byla bych šťastná jak blecha, to mi můžete věřit.


Video týdne 0.05

5. srpna 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
nepodařilo se mi najít žádné video, kde by byl pouze Marius, ale nalezla jsem tohle. Je tam Marius, Cosette a Eponine, mihne se tam i Valjean s Fantinou, a tohle video se mi opravdu zalíbilo.


Wolverine (2013)

2. srpna 2013 v 10:23 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
včera jsem byla v kině. Wolverine je jedna z postav série X-Men a předpokládá se, že to všichni znají. A teď ten gól - já to neznám. Jasně, věděla jsem, že to existuje, ale nevím o tom vůbec nic. Proč jsem tedy šla na film, který se mi i přes tu neznalost moc líbil? Odpověď je prostá: Protože v hlavní roli je Hugh Jackman, kterého jsme mimo Bídníků mohli vidět ve filmech Kate a Leopold (na můj vkus přeslazený, ale pěkný nápad), Ocelová pěst, Dokonalý trik a samozřejmě v již zmíněném X-Menovi. (Začínám vážně uvažovat, že se na to juknu, když tam je ten Hugh... navíc sám Wolverine je naprosto dokonalá postava, zajímaly by mě ty ostatní) Páni, věřili byste, že veškerou filmografii čerpám z ČSFD.cz? Tam se člověk dozví věcí, když chce... :)