Září 2013

Video týdne 0.13

30. září 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
v tomto videu Jean Valjean a Fantine. (Vybrala bych lepší video, ale moc jich s touto dvojicí není a já momentálně Bídníky půjčila kamarádce, tak nemůžu nic vytvořit.)


Dr. House

27. září 2013 v 16:24 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
když nemáte co dělat, někdy si přečtete knížku, někdy se podíváte na váš oblíbený seriál, já se podívala na jeden, na který jsem koukala jako malé dítě. :) Je mi skoro 19 a rozhodla jsem se podívat se po dlouhé době na seriál Dr. House. Tak nějak mě to, jo, chytlo. Rozhodla jsem se začít se dívat od 1. série a dnes jsem začala koukat na druhou. Bohužel jsem slyšela, že později už to není tak pěkné, že se pak osobnost doktora House změní a už to nebude takové skvělé, ale zatím to je bezva a já doufám, že aspoň do 4. série to takhle i zůstane... :)

Video týdne 0.12

23. září 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
na tento týden slibované video s Enjolrasem, skladba "Turning Tables"...


Fantom Opery v Praze

21. září 2013 v 10:31 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
přiznejte se! Kdo z fantomáků už ztratil víru, že k tomu někdy dojde? Já tedy ztratila víru už hodně dávno... A přitom se to před ne moc dlouhou dobou potvrdilo! O co že jde? Muzikál Fantom Opery se bude hrát v Praze. Ví Bůh kdy, pravděpodobně příští rok, protože přípravy na konkurzy jsou v plném proudu, ale vybrán ještě není nikdo. Přesto je to už na 100% jisté a přestože někdo nebude souhlasit s překlady písní z angličtiny, já jsem ráda, že se nejedná o verzi překladu z tohoto, ale o jinou. Toho jsem se bála nejvíce, na to bych nikdy nešla a ještě by mě to rozčílilo.

Michael Foret

18. září 2013 v 21:31 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
nedávno jsem narazila na oficiální stránky Michaela Foreta, které on sám spravuje a na kterých jsem našla i e-mailový kontakt ohledně žádostí o autogramy a také questbook, pokud chcete Míšovi napsat nějaký vzkaz... :)
Protože jsem ho loni viděla jako Enjolrase v Bídnících, na které se letos chystám zase (ale Michael hrát nebude), napsala jsem mu do questbooku, že byl prostě skvělý a že mu za představení moc děkuji, protože jako Enjolras byl skvělý - a že mě moc mrzí, že ho nyní nebudu mít šanci vidět. Samozřejmě jsem mu napsala i na e-mail a dnes mi od něj přišla podepsaná fotka s krátkým textem "Veru, moc rád :)" který byl reakcí na dotaz, zda fotku pošle. (Fotku zveřejním na blogu, až ji naskenuji do pc, aby nebyla ve stejné kvalitě jako fotky Magdy Malé) Rozhodla jsem se, že i o Michaelovi vám napíši kratší článek, stejně jako jsem to udělala v případě "druhého Enjolrase", Michala Skořepy.

Inkoustové srdce (Inkheart)

17. září 2013 v 7:25 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
rozhodla jsem se po delší době napsat druhý pokus recenze na film "Inkoustové srdce", podle stejnojmenné knižní předlohy od Cornelie Funkeové.
Ne, že bych na film změnila názor, to v žádném případě. Spíš jde o to, že vím, že mé recenze bývaly plné spoileru, byly dlouhé a řekla jsem v ní úplně všechno... Nechci přepisovat všechny recenze, ale Inkoustové srdce, to je příběh, který si prostě zaslouží, abych o něm napsala znovu. Zbožňuji ho. Snad proto, že je tak úzce spjat s motivem knih. Že i románová předloha je vlastně, jak bych to řekla, "kniha o knize"...

Lost (3. kapitola): Příšera

16. září 2013 v 19:04 | ChristinaD |  Lost
Ahoj,
zatím mám kapitolky na skladě (až do 6. kapitoly), tak proč nevydávat? :)
V této kapitole konečně dokončíme 1. epizodu Ztracených a zabrousíme i do druhé. Když jsem si dnes kapitolu pročítala, shledala jsem, že mi úplně chyběla část s "příšerou", o čemž se v komentářích zmiňovala Katherine, takže jsem ji dopisovala dodatečně, ale vše je už v pořádku a já můžu kapitolu vydat. :) Snad se bude líbit.

Návštěvnost za tento týden

16. září 2013 v 16:37 | ChristinaD


Návštěvnost za minulý týden (9.9. 2013 - 15.9. 2013) je:
Pondělí: 10
Úterý: 4
Středa: 19
Čtvrtek: 6
Pátek: 13
Sobota: 15
Neděle: 51

Celkem: 118Děkuji vám moc, ta neděle (a hlavně celkový počet) mi úplně vyrazila dech. :) Čekala jsem maximum možná dvacet, ale padesát? Hrozně moc vám děkuji! :)

Vaše

Lost (2. kapitola): Neboť bez pomoci zemřeme

16. září 2013 v 7:48 | ChristinaD |  Lost
Ahoj,
ve druhé kapitole LOST budeme pokračovat v 1. epizodě seriálu. Jack, Charlie a Kate dojdou ke kokpitu a vydají se hledat transceiver.
Ve třetí kapitole, která vás teprve čeká, bude propojena 1. a 2. epizoda... :)Video týdne 0.11

16. září 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
protože započne opět éra Ztracených, a stane se tak právě dnes, v 17:40 na Prima COOL, nepřijde mi od věci dát na dnešní video týdne právě Ztracené... (článek je aktualizován, původní plán byl "Enjolras - Turning Tables", dočkáte se ho příští týden). :)
Hlavní subretou videa je jeden z nejroztržitějších párů seriálu, Kate a Sawyer...Kníže zvaný "Napichovač" - slohová práce

15. září 2013 v 20:02 | ChristinaD |  Povídky a jiná tvorba
Ahoj,
rozhodla jsem se vám představit svoji slohovou práci do Českého jazyka. Jedná se o vyprávění na téma "Jeden den s mým oblíbeným literárním nebo filmovým hrdinou". Vybrala jsem si Vlada III. Drákulu (z knihy Vlad: poslední zpověď, na kterou jsem nedávno psala recenzi).
Co na slohovku říkáte? :) Přečtěte a komentujte!


Soutěž na téma Budoucnost

15. září 2013 v 15:51 | ChristinaD |  Soutěže pro vás
Ahoj,
tak nějak mě napadlo, že bych zase mohla zkusit udělat nějakou soutěž. :) Už jsem dlouho žádnou nedělala a docela mi to chybí... :)
Vítěze budu vybírat já (ankety nebudou), budou tři vítězná místa a budete mít možnost vyhrát drobné ceny, jako je například náramek, řetízek, záložka nebo pilníček na nehty.


Podivný tulák - soutěžní povídka

15. září 2013 v 13:20 | ChristinaD |  Povídky a jiná tvorba
Ahoj,
na stránce http://blog.blog.cz/ jsem se dočetla o literární soutěži od Fragmentu, která trvá téměř do konce září. Protože ráda píšu, rozhodla jsem se zapojit.
Přiznám se, že mi dost dělalo problém znakové omezení (1800 znaků je maximum), navíc jsem nevěděla, zda se myslí i s mezerami, nebo bez nich, takže jsem to raději vzala jako 1800 znaků včetně mezer. Téma bylo "Setkání s oblíbenou literární postavou" a v textu se mělo objevit její jméno i název titulu. Splnila jsem oboje, ale díky omezení nebyla možnost příběh patřičně rozvést (také jsem se s postavou přeci musela nějak setkat! :)) ... No, snad moji povídku vyberou mezi těch 10 nejlepších a vy pak budete mít možnost pro mne hlasovat. :) Viďte, že budete, když to půjde? :) Věřím, že ano a předem vám děkuji. :)
A s kým že se v povídce setkám? S Prašprstem z Inkoustové trilogie, s mým oblíbeným polykačem ohně! :)

Lost (1. kapitola): Odsouzeni k záhubě

15. září 2013 v 11:04 | ChristinaD |  Lost
Ahoj,
ne, že by se vyjádřilo nějaké množství lidí, ale Katherine říkala, že se na povídku o Ztracených těší, tak jsem se rozhodla dát sem první kapitolu. První kapitola se velice silně drží seriálové podoby první epizody (01x01 - Pilot I), dialogy jsou převzány z CZ dabingu od AXN, myslím.
Dějově je první kapitola přibližně do poloviny 1. epizody seriálu.


Daniel Hůlka, Tomáš Belko: Pět ďáblů

14. září 2013 v 9:07 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
vítám vás u další recenze, tentokrát na knihu Pět ďáblů, kterou napsal Daniel Hůlka ve spolupráci se svým textařem Tomášem Belkem (ten psal texty například i pro Lucii Bílou). Kniha vznikla na motiv stejnojmenné čínské pohádky.Kéž by jednou o mne stál! - 19. kapitola (Finále)

13. září 2013 v 23:33 | ChristinaD |  Kéž by jednou o mne stál
Ahoj,
rozhodla jsem se udělat z 19. kapitoly povídky Kéž by jednou o mne stál! kapitolu finálovou, poslední. Bohužel, končí tragicky, tak, jak jsem zamýšlela hned od začátku.
Snad se vám i přesto bude líbit a třeba se k této povídce někdy vrátíte... :)Jupí! Hurá! Jó!

13. září 2013 v 17:26 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
v první řadě mám pro vás jednu skvělou zprávu: dnes jsem dostala zpět domů svůj notebook! Co to znamená? To znamená, že budu opět aktivní a že pro vás opět budu psát. Začnu samozřejmě povídkou Kéž by jednou o mne stál!, která sklidila obrovský úspěch a na kterou se dnes ptala i Aliena, má spolužačka a úplně nejlepší kamarádka. :)
Mimo to vás budu zásobovat také povídkami Bez šance, Svobodný v Zemi strachu aneb Zamilován do nepřítele, a rovněž také novou povídkou Helene, u které jsem včera zveřejnila první kapitolu. Rozhodně ale nejdříve dopíši tu bídníkovskou a pak se vrhnu na zbytek tvorby.
Druhá informace: od 16. září 2013 poběží každý všední den od 17:40 na Prima COOL slavný seriál Ztraceni, jehož jsem fanynkou. Protože doufám, že se Ztraceni opět stanou populárním seriálem, ráda bych zde začala zveřejňovat i svoji povídku na toto téma. Jedná se vlastně o Ztracené v psané formě, plus jsem občas něco pozměnila.
Přidávám ukázku z první kapitoly. Napište mi prosím do komentářů, zda byste o tuto povídku měli zájem.


Do odletu zbývalo už jen několik málo minut. Všichni cestující již byli v letadle a zdá se, že byli také všichni ve skvělé náladě. Někteří se spolu vesele bavili, třebaže se mezi sebou neznali, jiní byli potichu a jen se rozhlíželi. Někteří si četli, jiní poslouchali hudbu ze sluchátek. Bylo to letadlo společnosti Oceanic. Číslo letu: 815.
Asi ve druhé řadě se hádali dva mladí manželé, Korejci. Nebylo jim rozumět, mluvili ve svém rodném jazyce, ale na první pohled šlo poznat, že ten rozhovor nebyl příjemný.
Mladá těhotná plavovláska, která seděla kousek od nich, se to snažila nevnímat. Pohladila si břicho a pousmála se. Než aby vnímala něco takového, jako jsou hádky, vyndala si z kabelky knihu a začala si číst. Cesta jí tak alespoň rychleji uteče. Je to dlouhá cesta.
Letadlo se konečně vzneslo do vzduchu. Někteří lidé se dívali z oken a pozorovali, jak se budovy, stromy a lidé v jejich očích zmenšují. Některé z cestujících to dokázalo zabavit na několik hodin, jiní později usnuli, nebo začali prohledávat své tašky, aby našli knihy, notebooky nebo malé přehrávače hudby.

Video týdne 0.10

9. září 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
v tomto videu se setkáme opět s Éponine a Enjolrasem. Užijte si video a zavzpomínejte si se mnou na povídku "Kéž by jednou o mne stál!", kterou opravdu nemohu psát, dokud nebudu mít svůj počítač... A protože se opravář zatím neozývá, vůbec nevím, kdy to bude. Je mi to moc líto. :( Tahle videa samozřejmě přednastavuji, k počítači zatím opravdu příliš přístup nemám...
Chybíte mi. :(


Bitva o Plzeň

8. září 2013 v 19:29 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
myslím, že jsem se vám o téhle akci už určitě loni zmiňovala, ale nu což... Málokdo prochází na mém blogu staré články a tahle akce se letos bude pořádat u nás v Plzni znovu, již 4. rokem, tak nevidím důvod, proč ji nepřipomenout i vám. A kdyby tenhle článek četl nějaký plzeňák, nebo někdo, kdo bydlí poblíž, tak neváhejte a pokud vás něco takového zajímá, přijeďte se podívat! :) Sice se musí platit vstupné, ale těch 130,- Kč pro dospělého a 80,- Kč pro děti do 15 let opravdu stojí za to. Pro někoho je to možná hodně, pro mě to také s našimi příjmy není zrovna málo, když vezmu k úvahu, že historickému tržisti také nikdy neodolám, ale tuhle akci, známou jako Bitva o Plzeň, si nikdy nenechám ujít, i když se musím přiznat, že o 1. ročníku jsem ani nevěděla... Každopádně jsem už na dvou ročnících byla a přestože Husité před branami jsou již podruhé (poprvé to bylo ve 2. ročníku, ve třetím se jednalo o Mansfelda před branami), pro mě jde hlavně o to, že opět uvidím kejklíře, šermíře a uslyším nádhernou hudbu. A abych nezapomněla, v sobotu, což je hlavní den akce, bude večer den zakončen ohňostrojem! :)

Tahle akce je pro mne životem, stejně jako všechny ostatné, které se týkají středověku. Miluji tu dobu, takže asi tak k tomu. :) A navíc si tam vždy užiji spoustu zábavy. Minule jsem si pěkně zaflirtovala, ale to byl jen debil, jeden ze šermířů skupiny Romantika, který tam měl svoji slečnu a asi se prostě snažil jen být... zajímavý. Abych uvedla věc na pravou míru, on flirtoval se mnou. Já flirtovat neumím. :)

(Strašlivá podívaná - "Čokoláda")

A jaké skupiny, šermířské i hudební, že letos na akci vystoupí? Tak rozhodně se tam objeví šermířské skupiny
a určitě i některé další, neboť bylo slíbeno, že šermířů na akci se objeví celkem 100... A co se týče skupin hudebních, nejen, že na této akci bude mít koncert legendární skupina
objeví se tam například také
nebo
která v červnu pokřtila na koncertě na plzeňském Náměstí republiky svoji nejnovější desku, která nese název Tady a teď. Co se týče skladby Čokoláda, kterou jsem zveřejnila výše, ta je součástí staršího alba, které se překvapivě nazývá právě Čokoláda. Mezi mé nejoblíbenější skladby od "Strašlivky" patří například skladby Houslistka, Zaklínačka nebo Radouš. (Odkaz vás dostane na stránku, kde si můžete skladbu Radouš pustit. Dala bych ji do článku, ale na YouTube tahle není...)

Můžete-li, přijďte! :)
13. - 15. září 2013 v amfiteátru za OC Plaza! :)

C.C Humphreys: Vlad: poslední zpověď

7. září 2013 v 7:59 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Vlad: poslední zpověď je jedna z mála knih, na kterou po jejím přečtení budu ještě dlouho vzpomínat s mrazením v zádech. Ve skutečnosti jsem opravdu nenarazila na lepší knihu, snad jen Bídníci se s Vladem přou o první místo a mám strach, že se přikláním k valašskému knížeti. Čím to asi je?
Kniha, kterou jsem dočetla dnes ráno po dlouhé době, mě překvapila. Překvapila mě dějem a překvapila mě hlavně svým koncem. Když je v poslední čtvrtině knihy řečeno, že Vlad byl zavražděn, že jeho hlavu na kůlu viděl jeho nejlepší přítel a že jeho tělo bez hlavy bylo pohřbeno ženou, která Vlada neskonale milovala a kterou neskonale miloval on, očekáváte, že tomu tak je, že Vlad III. Drákula takhle opravdu zemřel. A když se na jedné z posledních stran knihy dozvíte, že se Ion Tremblac spletl, chcete prostě vědět víc. Co dělal těch pět let? Skrýval se v jeskyni a žil z toho, že cvičil a prodával dravé ptáky? On řekl, že ano. Věřila bych dravým ptákům, Vlad totiž zbožňoval sokolnictví. Ale jeskyně? A ještě něco: Když prodával, lidé ho museli vidět. Je možné, že by ho nikdo nepoznal?

Kniha o neskonalé odvaze, lásce i krutosti. Kniha o muži, který se stal známou legendou hlavně proto, že z něj Bram Stoker, který o něm nevěděl nic víc, než jméno, udělal někoho jiného.
Příběh, na který se nezapomíná. Příběh, který bych mohla poslouchat tisíckrát a nikdy by mne neomrzel. Ten muž udělal hrozné věci. I na svoji dobu byl nepřiměřeně krutý. Mnohkdo ho nechápal. Mnohkdo se bál - a měl proč. Dvě ženy ho milovaly i přes jeho zvrácenost a krutost. Ilona Ferencová a já.