Listopad 2013

Thor: Temný svět

30. listopadu 2013 v 8:25 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
včera jsem se vrátila z kina, kam jsem měla jít už minulý týden, ale nějak to nevyšlo. Byla jsem s nejlepší kamarádkou a s jejím přítelem na jednom skvělém filmu... Thor 2: temný svět a bylo to prostě perfektní. Narozdíl od kamarádky a jejího přítele jsem viděla i první díl, oni ne, ale mám pocit, že jsme příběh pochopili všichni, protože to není nijak složité na pochopení...

Video týdne 0.21

25. listopadu 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
tak tohle je mistrně sestříhané video s Boonem a Claire, které jsem sem prostě musela dát... :)


A to je teprve listopad...

18. listopadu 2013 v 20:58 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj!
Uf, tak tohle je tedy něco! Dnes jsem musela vypracovat dvě maturitní otázky pro naše odborné knihovnické předměty a řeknu vám, že jsem se víc ještě nezapotila. Jo, možná je to tím, že jsem se na to vrhla až teď, ale myslím, že by to bylo stejné, ať bych to dělala kdykoli, protože když něco začnete, tak to prostě chcete dokončit, a když ne, tak si říkáte "Však to udělám zítra..." a takhle to odkládáte pořád a pořád, až zjistíte, že zítra už je najednou pozdě a že to musíte udělat dnes. Tedy, abych uvedla věci na pravou míru, úplně takhle jsem to neměla, ale je pravda, že jsem o těch otázkách věděla od poloviny října a dokopala jsem se k tomu až dnes odpoledne, a to ke všemu jen proto, že zítra to musím odvezdat, jinak bych to určitě odkládala dál. Proč mám, sákriš, pocit, že s tímhle postupem tu maturitu neudělám? No, každopádně se ale vážně snažím učit. Když jsme psali test na první čtyři maturitní otázky, tak to sice bylo za 3, ale ty otázky se nám na internetu objevily den před testem, protože ti, co dané otázky vypracovávali, to tam prostě nebyli schopni dát dříve... A tak neměl nikdo pořádně čas se to naučit. Ale když se na to podívám takhle, tak bych vlastně udělala maturitu (v případě čtyř otázek), když bych se na ni učila pouze den před ní. Ovšem, kdyby to byly jen čtyři otázky, byl by to ráj. Těch otázek je ve skutečnosti strašně moc, když sečtu všechny předměty. Maturujeme celkem ze tří předmětů (naštěstí jen z tolika), ale teoreticky z pěti, jen jsou dva a dva pohromadě a vůbec nemáme jistotu, že si otázku na ten daný předmět vytáhneme. Máte maturovat z následujících předmětů: Informační systémy a služby + Dějiny umění, Informační procesy + Archivnictví, Angličtina. Takže studujeme knihovnictví, ale když si vytáhneme jednu otázku z Dějin umění a jednu otázku z Archivnictví, tak jsme vlastně ani z jednoho knihovnického předmětu (IP a ISS) nematurujeme, i když na maturitním vysvědčení budeme mít napsáno, že jsme z nich maturovali. To je bordel, tohle, to mě dost slušně štve!
No, a taky se nám vyskytl takový ,,menší´´ problém s maturákem. Vlastně je to průser jak Brno, ale nechci, aby to vypadalo tak, jak to je... Že mě to vážně štve a že... mám strach. Jo, mám strach! Maturitní ples stojí každého z nás přesně 5.500,- Kč a jsou v tom i kostýmy na naše maturitní předtančení a tak. A víte, v čem je ten problém? Spolužačka, co má platby na starost (jakože má na starosti účet, kam posíláme peníze), se nějak vyhýbá veškerým platbám a už z toho bylo dost problémů. Měli jsme zaplatit pronájem tělocvičny, kam chodíme nacvičovat, protože naše "milé" vedení nám nedovolí nacvičovat v té naší, co máme ve škole, takže jezdíme přes celé město, ale drahá Anča prostě asi nezaplatila nebo co, prostě to bylo ostrý a skoro na nás vyrukovali se soudním příkazem, jestli tu tělocvičnu nezaplatíme... a lístky na maturák stojí 7.000,-Kč (všechny dohromady) a na to si musela spolužačka půjčit od bráchy, protože Anča to prostě nebyla schopná zaplatit v termínu. A teď se zas nějak vyhýbá zaplacení těch kostýmů, takže nás už i napadlo, jestli ty peníze si třeba neplánuje nechat pro sebe a máme pocit, že jí už nemůžeme věřit a že si ty peníze asi vezme na starost někdo jinej. A to se nám maturák kvapem blíží, máme ho už v lednu.
A zítra zase nácviky, jé. To bude legrace, až nám to zase nepůjde. :D Teď jsem přemýšlela, že bych vám sem hodila video z nácviků, ale koukala jsem na to a je to děs a hrůza, takže ne, konec šmitec, nic neuvidíte, možná jestli nás potom někdo natočí na maturáku, tak vám to sem hodím, ale zatím ne. :D No, uvidíme, jak to všechno bude. :)
Tak se zatím mějte. :)
Christina

Video týdne 0.20

18. listopadu 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
v první dvacítce Desmond a Penny. :)


Svobodný v Zemi strachu - Jiný než ostatní

16. listopadu 2013 v 23:30 | ChristinaD |  Svobodný v Zemi strachu
Ahoj,
tak jsem se konečně dokopala k dopsání 13. kapitoly Svobodného. Ne, že by se mi nechtělo v psaní této povídky pokračovat už dříve. Chtělo se mi, ani nevíte, jak strašně moc. Ale pravdou je... pravdou je, že jsem prostě vůbec nevěděla jak. A dnes jsem si pustila Fantoma Opery, protože jsem ho už dlouho neviděla, a ejhle! Asi v polovině filmu jsem si říkala, že bych mohla mít puštěný film do sluchátek a zkusit přitom psát. A ono to šlo, věřili byste tomu? Já opravdu psala! Myšlenky mi samy létaly hlavou a já je jen řadila za sebou. A zde je máte. Vítejte po strašně dlouhé době u Svobodného!

Shledání • Pochyby • Mezi lidmi

Dračí syn (1. kapitola): Drak

16. listopadu 2013 v 20:24 | ChristinaD |  Dračí syn
Ahoj,
tohle je povídka pro všechny, co mají, stejně jako já, rádi Vlada III. Drákulu, ale třeba nečetli knihu od C. C. Humphreyse a prostě by si o Vladovi rádi početli.

Tato povídka se hodně inspiruje knihou Vlad: poslední zpověď. Alespoň nyní, ze začátku. V první a druhé kapitole určitě, rozhodně i v několika dalších. Pak se dějem jistě odkloním. :)

Lost (5. kapitola): Nositel víry

15. listopadu 2013 v 19:28 | ChristinaD |  Lost
Ahoj,
tak tohle už tu dlouho nebylo. Tahle povídka byla dlouho u ledu a takových tu mám více. Takže je na čase je opět rozjet, že ano? :) Jak jsem nedávno psala, Kapitola Svobodného se už píše a abych vám zkrátila čekání, tak vám sem dávám pátou kapitolu LOST. Ještě mám v zásobě jednu, takže o Ztracené se bát nemusíte. Viděli jste dnešní díl? Chudák Ana-Lucia. Ona si nezasloužila zemřít... Vždy jsem ji měla moc ráda.
A Libby, ta také měla žít.

Video týdne 0.19

11. listopadu 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
v tomto videu Hurley a Libby. Co se týče těchto LOST videí, čekají nás v tématu článků Videí týdne ještě dvě, s mými oblíbenými páry, z nichž jeden, zdá se mi, nedostal příliš prostoru a ten druhý nakonec uskutečněn vůbec nebyl, ale v prvním promu (v tom známém tanečním) jsou ještě jako pár... Museli to změnit až potom.
No, ať je to jak chce, užijte si krátké video s Hurleym a Libby, opravdu povedené video. :)
ChristinaD


Souhrn menších, na 100% nedůležitých faktů

10. listopadu 2013 v 18:18 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
tak jistě jste si všimli, že je zde nový layout... Nevím jak vy, ale já jsem s ním nadmíru spokojená, myslím, že se mi povedl, také jsem se s ním dělala dost dlouho... A všechno jsem to udělala v Photoshopu CE, což znamená, že je to mnohem lepší než ty, co jsem dělávala ve Photofiltru... ale je pravda, že nebýt návodu na blogu Jasper.19, tak nemám nic, protože bez ní bych si vůbec nevěděla rady. Jestli chcete vidět, co všechno se dá vytvořit ve Photoshopu a jestli chcete vidět krásný blog plný zajímavých věcí, tak se nezapomeňte podívat SEM, všechno to tu najdete a stojí to za to...
Právě jsem zjistila dosti děsivou věc: Nevím vůbec, co bych měla napsat. A víte, co také jsem? Jsem strašně moc líná. Od začátku školního roku se pořád nějak nemůžu dokopat k tomu, abych si vytiskla obrázek na sešit. (Pamatujete na konec prázdnin, kdy tu byl článek o vytváření těchto obrázků a já je pro vás vyráběla? No, tak přesně takový obrázek mám v počítači už vážně dost dlouho.)

Kdo ještě neztratil víru a čeká na dopsání mé povídky Svobodný, ten se může pomalu ale jistě začít těšit, neboť jsem dnes konečně začala psát další kapitolu, takže až bude hotová, tak se zde určitě objeví. ;)
Také mě napadlo, že bych mohla udělat nějakou sotěž, co vy na to? Jakou byste rádi, aby se někdo zapojil? :) Nechci dělat soutěže, do kterých se zapojí jeden člověk nebo nikdo (viz. má soutěž na tvorbu), to je potom úplně na nic. Poraďte mi, co by vás zajímalo. :) Co třeba nějaká soutěž o grafice? Třeba budete tvořit avatar na nějaké téma... A který se mi bude nejvíce líbit, ten potom budu používat a jako cenu pro vás vám udělám třeba layout (na té úrovni jako je tenhle, řekla bych, lepší asi nezvládnu)? Šli byste do toho někdo? :)

Mimochodem, včera jsem procházela obrázky na Googlu a tenhle na téma Bídníků mě neskutečně rozesmál. Kdo z vás ,znalců´ pochopí, proč asi? :) (A ne, není to kvůli těm velkým očím nebo výrazech v obličeji.)


Dracula

10. listopadu 2013 v 10:29 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
rozhodla jsem se vám představit seriál Dracula, vlastně vám zprostředkovat svůj názor na první tři epizody, neboť víc jich zatím zveřejněno není. První epizoda, která nesla název "The Blood Is The Life" (Krev je život), měla premiéru 25. října 2013. U nás se nevysílá, teprve v USA, ale lze si díly stáhnout s českými titulky.

Video týdne 0.18

4. listopadu 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
první listopadové video je stále v duchu Ztracených, tentokrát s opomíjeným párem - Jin a Sun.


Walt Disney - Anastázie

2. listopadu 2013 v 16:58 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
tak jsem dnes po dlouhých letech sehnala pohádku Anastázie. Když jsem byla hodně malá, tak dávali tuhle pohádku v televizi a táta mi ji nahrál na VHS kazetu, ale kazetu jsem omylem zničila a na pohádku jsem se nikdy nepodívala. Vždycky jsem si říkala, o čem asi je... A dnes jsem ji sehnala na Uloz.to a rozhodla jsem se, že se na ni podívám...