Prosinec 2013

Video týdne 0.26

30. prosince 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
v tomto videu se podíváme na jeden z těch konečných osudových párů... na Jamese "Sawyera" Forda a Juliet Burke. Popravdě, já tomuhle páru nikdy moc nefandila, Sawyer se mi mnohem víc líbil s Kate a kdyby zůstala Juliet s Jackem, nijak zvlášť bych si nestěžovala, ale co se týče páru Kate a Sawyer, je jasně vidět, že to byl prostě takový... úlet pro ně pro oba, Sawyer se ještě nenašel, tak se stalo až s Jul... A prostě to tak má být.


Vánoce

25. prosince 2013 v 19:17 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
tak Štědrý den je za námi, dnes byl první den povánočních svátků a tak to jde dál, završeno Silvestrem. jak jste si vlastně Štědrý den užili? Napište mi, co pěkného jste dostali! :) Já jsem dostala to své vytoužené DVD Tři mušketýři, a co víc, dokonce i XXL plakát a tričko s Danielem Hůlkou! Vůbec jsem to nečekala, o tričku jsem tajně snila, ale nikdo o tom nevěděl, takže ten plakát i tričko, to bylo prostě něco báječného! :) Čekáte-li nyní fotky, budu vás muset zklamat, fotky budou, až se dostanu k foťáku, nebo to zítra vyfotím na mobil, to je také možnost. :)
Tohle je jen takový kraťoučký článek, nevidím důvod, proč se rozepisovat. :) O Vánocích mají všichni jiné zájmy, než číst nějaké slohy, viďte, že mám pravdu? :) Ještě vám sem dám pěknou písničku od Paľa a mějte se krásně! Pěkné Vánoce!

Otázky pro vás

Jak si užíváte Vánoce vy?
Sešla se u vás rodina, nebo jste u štědrovečerního stolu jen vy a rodiče?
Copak jste dostali pěkného pod stromek? :)


Video týdne 0.25

23. prosince 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
tak na tenhle týden jsem se rozhodla dát sem krásné video s Desmondem Humem a Kate Austenovou. Nutno říci, že Desmond patří mezi mé velké oblíbence. Škoda, že na konci byli všichni mrtví. Ale tak už to v životě prostě je, že na konci lidé umírají... Nebo ne? :)


Velká vánoční bleskovka

22. prosince 2013 v 22:57 | ChristinaD |  Soutěže pro vás
Ahoj,
připravila jsem si pro vás vánoční bleskovku. Samozřejmě, kdo bude mít všechno (popř. hodně) dobře, tak dostane za odměnu nějaký pěkný diplom, tak mi do komentářů nezapomeňte připsat, co byste na něj chtěli... :)

Oddíl 1. - Poznej naše hvězdy podle očí

Jsou zde lehčí hádanky, ale i trochu těžší, ovšem měli byste poznat všechny... =) Pro jistotu vám sem dávám i možnosti, ale nevím, zda je vůbec budete potřebovat, někteří se ani nedají splést. =)

1.
a. Lucie Bílá
b. Iveta Bartošová
c. Ewa Farna

2.
a. Karel Gott
b. Petr Kolář
c. Daniel Hůlka

3.
a. Ewa Farna
b. Kamila Nývltová
c. Leona Machálková

Asi jsem se zbláznila... =(

22. prosince 2013 v 18:10 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
tak začínám vážně uvažovat o tom, jestli jsem se opravdu nezbláznila. Člověk by nevěřil, co dokáže jeden muzikál. Nenáviděla jsem ho. Nenávidím ho pořád. A přitom ho poslouchám pořád dokola, koukám se na videa s ním, hledám si o něm články. Zamilovala jsem si ho, nebo fakt nevím, jak jinak bych to měla říct.
Nevím, jak jinak bych to měla napsat, opravdu nevím. Mám pocit, že začínám konečně uznávat takovou tu záhadnou větu "Od nenávisti je jen krůček k lásce." Nemám totiž tušení, jak jinak bych to měla říct, aby to prostě byla pravda. Víte, já jsem tohohle zpěváka opravdu nikdy neměla ráda. Ne proto, že by snad nezpíval dobře. To ne, on zpívá skvěle, to je známý fakt, ale já ho nemám ráda proto, jak se naparuje (nebo to tak alespoň na televizních obrazovkách vypadá) a také kvůli jeho pověsti "kata" v porotě Superstar a Talentmania. (Nepletu se, viďte? Je v porotě i v Talentmanii? Já mám pocit, že ano, ale pořád se mi to plete s Československo má talent...) No, zkrátka, ne, že bych z něj neměla respekt. Já ho mám až moc velký, ale ne takový, že by se mi třeba roztřásla kolena, kdyby stál vedle mě. Spíš bych se ani neodvážila říct mu "Dobrý den" (a zároveň bych se neodvážila ho nepozdravit), protože bych měla pocit, že se na mě zamračí a já se asi propadnu. Možná bych to neměla nazývat respektem. Měla bych to nazývat strachem. Ano, já bych se ho bála! A proto ho nenávidím. Kvůli tomu strachu.
No, a o čem je teď řeč? Zkrátka: Jak už jsem vám možná psala, k Vánocům dostanu DVD Tři mušketýři. Těšila jsem se, že uvidím v roli D´Artagnana Alana Bastiena, ale jak to zatím vypadá podle obrázků na zadním obalu DVD, co jsem viděla na stránkách Popron.cz, asi to nebude Alan, ale Pavol Habera. A protože jsem z toho byla trochu smutná, chtěla jsem aspoň vědět, jestli to bude k poslechu a tak jsem si na YouTube našla nějaké písničky z jeho verze.
Takže v první řadě se musím přiznat, že jsem asi nikdy předtím neslyšela Haberu zpívat, nebo jsem alespoň při tom slyšení nevěděla, že je to on, protože jsem poslouchala doslova s otevřenými ústy, snažila jsem se uvést smysly do pochodu a pochopit, jak je možné, že někdo, koho tolik nenávidím, může být tak skvělý, jako muž, kterého právě slyším. Vůbec jsem nevěřila, že je to Pavol, už jen proto, že ve Třech mušketýrech ještě ke všemu zpíval česky, což bylo něco, čemu se mi ani za nic nechtělo věřit. Takže nejen to, že je to velice talentovaný zpěvák, ale on ještě ke všemu zvládl ty skladby česky a to jen s nepatrnými chybičkami ve výslovnosti, které se u Slováka prostě musí pochopit. Navíc jsem tam zaslechla chybu snad jen jednu, no není to prostě perfektní? A ne, pořád a pořád mi to nejde do hlavy. Chcete vědět ještě něco? Já jsem mu dokonce napsala i žádost o autogram! Žádost o autogram někomu, koho nejen já, ale ani nikdo z mé rodiny nemáme dvakrát v lásce. A to všechno jen díky těm Třem mušketýrům, které jsem ještě ani neviděla.

Otázky pro vás

1. Co si myslíte o Pavolu Haberovi? O jeho zpěvu (můžete posoudit na základě videí výše), vyjadřování...
2. Také se vám to někdy stalo? Že jste nějakého zpěváka, herce apod. nenáviděli a na základě jedné jediné věci se to změnilo?
3. Znáte Tři mušketýry? Líbí se vám?

Vánoční svátky

21. prosince 2013 v 13:51 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
tak jak se máte, takhle před Vánoci? Jste na tom jako já? Také ještě nemáte koupené téměř žádné dárky a vše kupujete až na poslední chvíli? Já bych se mohla stokrát vymlouvat, že jsem neměla čas kvůli škole, ale pravda je taková, že jsem i přes tu školu měla čas jít ven a nakupovat. Ono jde, vážení, o něco jiného. Já jsem jaksi bez peněz. =D Což mě přivádí na myšlenku pravé podstaty Vánoc. Ty totiž o penězích vůbec nejsou. Také vám rodiče a prarodiče vypráví, jaké měli Vánoce oni, když byli ještě malí? Mě ano. I když už mi všechno řekli, ráda si to poslechnu třeba tisíckrát. To víte, doba byla zlá a nedokážu si představit, jak bychom tam dnes přežili, když jsme zvyklí na tento luxus. Znám spoustu lidí, co dostávají pod stromeček ty nejdražší dárky, potom se s nimi chlubí... Vždyť to znáte, tyhle nafoukance. A právě ty bych chtěla vidět v době, kdy nejen, že ty věci nebyly, ale ani na ně nebyly peníze a ani k nim nebyl přístup. Pod vánočním stromečkem našlo dítě v nejlepším případě kočárek pro panenky a nějakou tu panenku nebo autíčko, ale většinou to byl pomeranč, banán... Něco, co normálně za komunismu v obchodech prostě nebylo a bylo to tu jen o Vánocích a stály se na to strašně dlouhé fronty... A víte co? Rodiče byli ochotní stát v tom mrazu celé hodiny, aby dětem to ovoce koupili. Nebyli obětaví? =) Já bych řekla, že ano. Vemte si, jaký to byl rozdíl oproti tabletům, notebookům, X-boxům, atd. co dostávají děti dnes.
Popravdě, z těch posledních jmenovaných věcí mám "jen" notebook a bohatě mi to stačí. Mám vlastní počítač, takže se nemusím dělit s tátou, a je to bezva. A přesto o tomhle Vánoce nejsou. Víte, Vánoce jsou i lidském štěstí. O tom, že jsou lidé spolu. O tom jsou Vánoce.
Vánoce jsou také o Ježíši Kristu, přesněji o jeho narození. Vánoce totiž narození Ježíše Krista oslavují, nebo tomu alespoň tak v základu všeho bylo. Jedná se totiž o křesťanský svátek.

více v celém článku

Video týdne 0.24

16. prosince 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
toto video bych ráda věnovala Sawyerovi a Aně Lucie. Na uctění památky Any je sice už trochu pozdě, je to už hodně dílů, co ji Michael zabil, ale lepší pozdě, než-li nikdy, proto se pokochejte. :)


S čerty nejsou žerty (1984)

15. prosince 2013 v 11:26 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
je skvělé, když se podíváte na filmy, které vznikly ještě před vaším narozením a líbí se vám víc než ty, co se točí dnes. Já jsem nikdy neměla moc ráda české filmy. Nikdy. Ovšem co se týče pohádek, to je něco jiného. Neznám lepší pohádky než ty naše, ať už od Zdeňka Trošky nebo podle předlohy např. od Boženy Němcové. Pohádka S čerty nejsou žerty vznikla právě podle pohádky Boženy Němcové, v hlavních rolích s Vladimírem Dlouhým, Ondřejem Vetchým, Monikou Pelcovou a dalšími.

Tři mušketýři (2011)

14. prosince 2013 v 21:02 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
jsem tu s další recenzí, neboť víkend je čas, který moc ráda trávím díváním se na filmy, které mám ráda. Dnes to je film Tři mušketýři, který je pro mě poslední dobou dost tématický, protože novoročenky, které máme letos na praxi v knihovně, jsou s motivem Tří mušketýrů, muzikál na DVD si přeji k Vánocům... A tak jsem se rozhodla napsat vám tedy o filmu z roku 2011...

Světlo ve tmě (2006)

13. prosince 2013 v 23:41 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
dnes jsem se po dlouhé době podívala na film Světlo ve tmě. Měla jsem pořád pocit, že jsem na tenhle film už recenzi psala, ale ať tu hledám, jak hledám, nenašla jsem žádný článek na svém blogu, který by se tohoto filmu týkal, takže existují jen dvě možnosti: buď mají články na mém blogu zvláštní tendenci vypařovat se do éteru, nebo jsem už úplně blbá, žádný takový článek jsem nepsala a jen se mi to zdálo. No, každopádně na něj píši recenzi teď, takže si to vynahradím. A napsat tenhle článek mě napadlo právě ve chvíli, kdy jsem si film pustila, takže mi teď hraje minimalizovaný na liště, jsem tedy plná inspirace k psaní recenze. (Což znamená, že píšu dvakrát tak pomalu, než normálně, takže je možné, že článek vyjde až příštího dne - nyní je 23:15 - ale to možná už trochu přeháním, když pohnu, mohla bych to stihnout vydat ještě dnes. :D) No, každopádně jdeme na to, nebo se nikdy nepohneme... :)

O myších a lidech (1992)

13. prosince 2013 v 19:46 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
dnes jsem se po nějaké době dostala k filmu podle knihy Johna Steinbecka - O myších a lidech. O filmu jsem četla už na blogu Katherine, takže jsem věděla, že to stojí za to, ale nějak jsem se pořád nemohla dokopat k tomu, abych si to někde sehnala. A navíc jsem v maturitním ročníku a není moc času, no. Ale je pravda, že jsem si tedy ten film dnes našla a rozhodla jsem se na něj podívat.
A samozřejmě jsem vám o něm musela hned něco napsat. :)

Video týdne 0.23

9. prosince 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
v tomto videu se zaměříme na další neuskutečněný pár, který se ale uskutečnil v reálném životě. Video je o Kate Austenové a Charliem Paceovi a kdo se trochu zajímal, tak ví, že Evangline Lilly (Kate) a Dominic Monaghan (Charlie) spolu jeden čas opravdu byli v páru a mám pocit, že se dokonce i brali, ale to už bych kecala, tím si nejsem zas tak úplně jistá... Každopádně jim to spolu moc slušelo. :)


Světlo Vánoc - soutěžní povídka

6. prosince 2013 v 18:10 | ChristinaD |  Povídky a jiná tvorba
Vánoční povídka do soutěže na Blog.cz, protože ani já nechci zůstat v tomhle krásném čase pozadu. Miluji Vánoce, miluji tu atmosféru a říkala jsem si, že bych byla hloupá, kdybych nezkusila napsat žádnou povídku na vánoční téma. Přiznám se, že tak nějak přemýšlím "za pochodu", co se téhle povídky týče, a i když už píši tento perex, ještě nemám žádnou představu, jak povídka začne. Každopádně, perexy mají být krátké, tak bych ho už měla ukončit a vrhnout se pomalu a jistě na přemýšlení… :) Veselé Vánoce!

Video týdne 0.22

2. prosince 2013 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
tak jsem se rozhodla, že budu ve videích se Ztracenými ještě pokračovat, ještě zdaleka nekončíme, protože těch videí je tolik... Prostě tolik. Aby to nebylo pořád jen s temi známými páry, rozhodla jsem se najít na YouTube i nějaká videa s postavami, které spolu v páru nebyly, a ono se to povedlo a ta videa jsou prostě nádherně sestříhaná. Na první prosincové video je zde video se Sayidem Jarrahem a Claire Littletonovou (a videí s nimi je opravdu málo, nutno říci...) Mě se líbí, jak vám?