S čerty nejsou žerty (1984)

15. prosince 2013 v 11:26 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
je skvělé, když se podíváte na filmy, které vznikly ještě před vaším narozením a líbí se vám víc než ty, co se točí dnes. Já jsem nikdy neměla moc ráda české filmy. Nikdy. Ovšem co se týče pohádek, to je něco jiného. Neznám lepší pohádky než ty naše, ať už od Zdeňka Trošky nebo podle předlohy např. od Boženy Němcové. Pohádka S čerty nejsou žerty vznikla právě podle pohádky Boženy Němcové, v hlavních rolích s Vladimírem Dlouhým, Ondřejem Vetchým, Monikou Pelcovou a dalšími.


Žánr: pohádka

O čem to je: Pohádka pojednává o Petrovi, kterému kvůli zlé Dorotě zemřel tatínek. Dorota poslala Petra do vězení a křivě ho obvinila z toho, že ji okradl. Petr před vojáky utíká a přitom se setkává s dvěmi královskými dcerami, nafoukanou Angelinou a milou Adélkou. Obě jsou krásné, ale Petr se zamiluje právě do Angeliny. Když je poté zatčen, Adélka za ním tajně dochází, aby mu dávala jídlo. Mezitím čerti v Pekle hledají Dorotu a na starosti to dostane nešikovný a nespolehlivý čert Vraník zvaný Janek. Petr mu později pomáhá najít Dorotu a další hříšníky, Adélka si získává petrovu přízeň, a jak to ve správné pohádce bývá, zlo je nakonec náležitě potrestáno...

Můj názor: Jak už jsem psala, miluji české pohádky. A ke všemu miluji pohádkové písničky a je jich opravdu požehnaně. Byli zde moc krásní herci, Karel Heřmánek jako Lucifer byl přesně takový, jak si představuji kníže pekel, se svýma uhrančivýma očima, a celé to bylo prostě moc krásné. A to je důvod, proč dávám pět hvězdiček.
* * * * *

Místo výroby: Československo
Rok výroby: 1984
Délka: 91 minut

Video: krásná písnička "Větře větříčku" v podání Moniky Pelcové jako Adélky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ný | Web | 15. prosince 2013 v 11:42 | Reagovat

Já taky nikdy neměla ráda české filmy. Ale Vánoční pohádky,no nejen Vánoční pohádky jsou moc pěkné :) Nejvíc se mi určitě líbí tahle a ještě Popelka! :-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama