Leden 2014

Některé další fotky z maturáku

26. ledna 2014 v 19:28 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
rozhodla jsem se přidat ještě několik fotek ze svého maturitního plesu, abyste se měli na co koukat. Mám jich více, ale snažila jsem se vybírat ty, kde není rodina (však víte, kvůli té anonymitě) a proto je jich takhle málo. :)
Fotka v perexu je ze stužkování.

Vůbec jsem nevěděla, co čekat

25. ledna 2014 v 18:09 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
tak jsem včera navštívila podnik u nás v Plzni, navštívila jsem Alfu. A proč? Je to zcela prosté - navštívila jsem ten podnik, neboť se tam konal můj maturitní ples. Zvláštní, jak moc to utíká. Ještě si pamatuji všechny lidi ze základní školy. A vůbec se mi nezdá, že by se to prostě už stalo, že už včera jsme měli maturák a že v květnu budeme konat maturitní zkoušky a že v případě úspěchu budeme ze školy venku, nastoupíme do práce a začneme žít, tj. opravdu žít, začneme si na sebe vydělávat, budeme za sebe jednou provždy opravdu zodpovědní, všechno se změní. Jo, blíží se to. Blíží se to možná až moc rychle. Já jsem to takhle předtím nebrala, vážně ně, ale je to divné, když jsme začali od září nacvičovat předtančení na náš maturitní ples a včera večer jsem to tančila a uvědomila jsem si, že už to nikdy tančit nebudu, že už nebudou žádné nácviky. Když se podívám za sebe, vidím na dveřích skříně dosud viset na ramínku maturitní šaty, vedle nichž je nyní přehozena má maturitní šerpa. Na poličce je maturitní sklenka a já mám v počítači fotky, které strejda nafotil. A ten důležitý mílník je za námi. Je pryč.

Příběh ztracené lásky - 2. kapitola (Narozeniny)

21. ledna 2014 v 22:01 | ChristinaD |  Příběh ztracené lásky
Ahoj,
tahle kapitola je kratší, než ta úvodní, ale myslím, že už mě dostatečně znáte na to, abyste věděli, že já vždy píši raději kratší kapitoly, než delší... Už jen proto, že jsem zjistila, že moc návštěvníků mého blogu nemá moc rádo dlouhé texty, takže těch 500 slov je minimum pro zveřejnění na ourstories.stmivani.eu a maximum pro to, aby to tady někdo četl. :)
Takže tady je druhá kapitola mé povídky o mě a mém milém. Dozvíme se zde jeho jméno (i když už jsem ho jistě mnohokrát na blogu zmiňovala, takže žádná velká bomba to není) a zároveń shledáme, že ani umění nepatří mezi jeho slabé stránky... :)

Příběh ztracené lásky - 1. kapitola (Kpt.William.Turner)

19. ledna 2014 v 12:24 | ChristinaD |  Příběh ztracené lásky
Ahoj,
ač se tak může podle perexu zdát, ne, a opravdu ne. Tohle není FanFiction povídka na Piráty z Karibiku, i když je to s Piráty trochu propojené, to uznávám. Každopádně, dnes jsem se rozhodla začít sepisovat skutečnost. Něco ze své minulosti. Přináším vám první kapitolu svého příběhu ztracené lásky. Bude to příběh téměř neskutečný, možná tomu nebudete chtít ani věřit... Ale všechno, co tam budu psát, je pravda. První kapitola je taková normální, však takhle začíná spoustu příběhů lásky. Ale později, později přijdou věci, které už budou mnohem méně všední. Věci, u kterých se budete culit a psát mi, že si vymýšlím, nebo že mě můj milý obelhal, ale on mě neobelhal, protože to by musel obelhat i svoji rodinu - a ta ho zná až příliš dobře na to, aby ji mohl zahalit do lži...

The Empty Love

18. ledna 2014 v 11:57 | ChristinaD |  Povídky a jiná tvorba
Ahoj,
přináším vám něco malého k počtení, a je to opravdu malé, neboť je to double drabble, které má pouhých 200 slov.
Myslím, že dle perexu je vám jasné, o kom to je, takže to nemusím tajit. V tomto drabble se setkáme s panem Tumnusem, faunem, který vzpomíná na Lucku Pevensiovou, která se společně se sourozenci vrátila do svého světa (konec 1. dílu, vzpomínáte?).

Jako sto let v almaře aneb Omluva za neaktivitu

18. ledna 2014 v 10:54 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
však já vím, že se omlouvám hodněkrát a vždy je to to samé. Nepřidávám články tak aktivně, jako jindy. Prosím, mějte ve mne víru! Však já se zase polepším, ale stalo se to samé, jako v létě. Můj notebook opět vypověděl službu. Zdálo se, že se to spraví, ale víte co? Nespravilo se to. Zatímco je notebook v opravně, vyskytly se s ním i další potíže. Notebook byl odvezen v pondělí a měl být do druhého týdne zpátky, ale asi vám došlo, že není. Jsem u táty na počítači, takže nemám moc času, až se táta vzbudí, bude sem chtít jít. Mohu přidávat teď články jen o víkendech, z čehož plyne, že zítra sem přihodím video týdne (do menu) a možná, pokud budu mít čas, protože odpoledne půjdeme se spolužačkou Bety do čajovny a budeme se učit na pondělí, kdy nám všem hrozí další zkoušení z maturitních otázek na Dějiny umění. To mi připomíná, že mi zatím jdou jen ty, co jsem vytvářela a ty další, které udělala Lucie, ty ještě neumím, takže díky bohu za Bětušku. :)
Dnešní ráno jsem strávila u Letopisů Narnie, a to u prvního dílu, který jsem našla ke shlédnutí na Youtube (pc je v ložnici, takže nosím sluchátka, ale nechci tátu budit klapáním DVD obalu, abych si pustila díly s Kaspianem. :3* Také máte rádi Narnii, nebo patříte do té druhé skupiny lidí, do té, co si myslí, že je to jen pro mrňata? Nebo jste snad součástí třetí skupiny, která Narnii neodsuzuje, ale ráda ji nemá? Nebo ji neznáte? Ach, 4 skupiny, jako 4 děti z Letopisů Narnie. Jako Petr, Edmund, Zuzana a Lucie. Já měla vždy nejraději Zuzku a Lucku, ale ani Petr nebyl špatný. Jen ten Edmund mi nikdy moc nepadl do oka. Všechno mi to ale vynahrazuje Kaspian, kterého jsem vždy zbožňovala. A také Tumnus, škoda, že byl jen v prvním díle a malinko. :( Ale to nevadí, dám vám sem ke článku video s ním a s Lucinkou. Nalša jsem ho před chvilkou a tvůrce je moc šikovný. :)
A my se uvidíme po návratu notebooku. Ahoj! :)


Lovci a oběti (2014)

12. ledna 2014 v 17:23 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
už jen podle rubriky, ve které se tento článek nachází, jistě poznáte, že tentokrát se nejdná o recenzi. Zatím je to pouze informace o připravovaném filmu, tentokrát ne tak nejistém, jako co se týče The Christmas Candle. Tento film je totiž český a proto je jisté, že se ho dočkáme. Tento film bude mít premiéru v únoru.

Desperate romantics (2009)

8. ledna 2014 v 19:57 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
před pár dny jsem se téměř náhodou dostala k šestidílnému miniseriálu pojednávajícím hlavně o milostném životě členů uměleckého hnutí Prerafealitů. Toto hnutí bylo založeno třemi muži, mimo jiné také Dantem Gabrielem Rossettim, anglickým malířem, básníkem a překladatelem italského původu. I on (nebo spíše jeho postava) se vyskytuje v seriálu Zoufalí romantici, o kterém bude tato recenze.

Hobbit: Šmakova dračí poušť

6. ledna 2014 v 20:32 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
dnes jsem byla v kině, snad abych se odreagovala od maturitních otázek do školy, snad abych si o jeden den trochu prodloužila svátky, jen co se vrátím ze školy, nevím. Prostě jsem navštívila naše plzeňské kino, abych shlédla druhý díl trilogie Hobbit od J. R. R. Tolkiena, která nese název "Hobbit: Šmakova dračí poušť".
A tak jsem tady s další recenzí. Užijte si ji.

Video týdne 0.27

6. ledna 2014 v 1:00 | ChristinaD
Ahoj,
první video do nového roku je na téma Tří mušketýrů, setkáme se zde s Constance a D´Artagnanem (film z roku 2011).


Guy de Maupassant: Kulička

5. ledna 2014 v 22:18 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
vánoční svátky jsou u konce, zítra jdu po dlouhé době zase do školy (vy také, nebo už jste šli dříve? :)) a na zítra máme na český jazyk úkol - měli jsme si přečíst povídku "Kulička" od Guy de Maupassanta. Zítra dostaneme pracovní list, takový, jaký budeme mít i u maturitní zkoušky. Budeme tam mít úryvek z knihy a my budeme muset odpovídat na otázky. Co v ději předcházelo? Co následovalo? Charakterizujte Kuličku! Jak se k ní chovali ostatní? A další podobné otázky. Dnes jsem si Kuličku přečetla a napadlo mě, že vám o ní napíšu. Třeba někoho z vás zajímají díla z období Realismu a pokud Kuličku neznáte, třeba zatoužíte po tom si dílko přečíst. Vskutku není obsáhlé, ve vydání, které mám v počítači, má pouhých 58 stran formátu A5 (řekla bych, že je to A5) a je to poutavé.

Nové RPG

1. ledna 2014 v 19:24 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj přátelé,
rozjíždím novou RPG hru, která se zaměřuje na příběh Zaklínače. Pokud se někdo chcete přidat, což by mi mimochodem udělalo velkou radost, můžete se podívat a zaregistrovat ZDE.