Únor 2014

Chupacabra

22. února 2014 v 21:32 | ChristinaD |  Povídky a jiná tvorba
Ahoj,
kdo z vás zná seriál The Walking Dead, ten si možná vzpomene, že někdy v průběhu třetí série bylo řečeno, že když byl Daryl na lovu, uviděl chupacabru. Nikde v seriálu to ale zobrazeno nebylo... A tak jsem se rozhodla, že se sama zamyslím nad tím, jak to asi mohlo být... a sepíšu to podle sebe. A tady to je, povídka s názvem Chupacabra vyprávěna z pohledu Daryla Dixona.

Victor Hugo: Chrám Matky Boží v Paříži

18. února 2014 v 16:51 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
tak jsem dnes po nějaké době přečetla další knihu do maturitního seznamu, jupí jej! :) Je to kniha, kterou jistě každý z vás zná (anebo jste o ní alespoň už zaslechli). Je to Chrám Matky Boží v Paříži, známý někdy pod názvem Zvoník u Matky Boží. Dva různé názvy pro stejný příběh. Pro příběh, který si zaslouží recenzi.


Bez šance - 4. kapitola - Cora

14. února 2014 v 21:12 | ChristinaD |  Bez šance
Ahoj,
tak schválně, je tu někdo, kdo si na tuhle povídku ještě pamatuje? :) Pravda, moc kapitol zatím nemá. Tři kapitoly, ale teď se ženu po dlouhé době na tu čtvrtou, tak děsně málo očekávanou. A taky jsem tu týden nebyla, já vím. Ale ta škola je poslední dobou na nic a když už bych tu bejt mohla, byla jsem úplně bez nápadů, prostě vyždímaná, úplně total. No, každopádně, vrací se nám The Walking Dead po dlouhé pauze, v pondělí se dočkáte už desátého dílu páté série, teď někdy vyšel devátý díl... Jo, pořád je to fajn, ale má nejoblíbenější postava, Daryl, ten tam teď vůbec nebyl, ale v desítce by být měl, tak se na něj už vážně moc těším. :) No, zpátky k tématu - nedávno jsem si vzpomněla na tuhle povídku a řekla jsem si, že bych měla zkusit napsat další kapitolu, takže jdu na to. Zajímalo by mě, jak dlouho to budu tvořit. (Tuhle povídku totiž píšu rovnou do prohlížeče, ne do Wordu.) Teď je 20:30, tak by mě docela zajímalo, kolik hodin bude, až tenhle článek hodím ke zveřejnění, to bude něco. No, snad to nebude trvat tak dlouho. V audiu mi u toho jede první série, tak budu mít nějakou motivaci. :) A kdo nečetl nebo už zapomněl, tady máte odkazy na předchozí kapitoly.


K příběhu: V poslední kapitole (jak jsem zjistila po menším připomenutí) se náš hlavní hrdina Daryl Dixon setkal s mladou dívkou, kterou zachránil před mrtvákem. Mrtvákem byla, jak vám jistě došlo, dívčina matka, a neznámá tak zůstala sama. Daryl ji tedy odvedl zpět ke svému ohništi, kde se těsně před tou záchranou chystal hodovat u laně, kterou ulovil. Nyní dal kus masa dívce a viděl, jak je hladová. Co se stane dál?

Cena za lidskost (Being Human)

2. února 2014 v 13:44 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
jsem tu pro vás s další recenzí, tentokrát na seriál Cena za lidskost. Bohužel, seriál jsem zatím nedokoukala do finále, protože ani kdybych se stavěla na hlavu, nemohu prostě nikde najít poslední (pátou) sérii tohoto seriálu. A tak teď dokoukávám 4. sérii a jsem dost nabručená kvůli té páté sérii, i když ve třetí sérii zemřel můj oblíbenec a je to takové... trochu nudné, když tam není, ale co se dá dělat. Ono je to zajímavé a zábavné i tak, prostě už jen ne tolik. A co to tedy je? :)