Březen 2014

Aragorn a Arwen - báseň

24. března 2014 v 21:03 | ChristinaD |  Povídky a jiná tvorba
Ahoj,
po delší době vám přináším další ukázku mé literární tvorby. Tentokrát se jedná o báseň, a to na téma jednoho z nejslavnějších fantasy příběhů - Pána prstenů. Jistě ho všichni znají a vzpomenou si na jednu z hlavních postav - Hraničáře Aragorna. Tahle báseň je sice o údělu Společenstva, ale je hlavně o Aragornovi a jeho velké lásce, elfce Arwen z Roklinky.
Snad se vám bude líbit... :)


Our life is our world - PROLOG

18. března 2014 v 17:53 | ChristinaD |  Our life is our world
Ahoj,
mám pro vás novou povídku, tak snad se vám bude líbit... Je omezená od 15 let, ale dnes už jsou lidé tak duševně vyspělí, že i ti mladší si čtou o sexu a drogách. Každopádně, upozorněni jste byli, tak mi to nikdo nemůže vyčítat... :)

Diana "Dý" Gošková je devatenáctiletá dívka s problémy. Po smrti jejího otce šel její život kvapem ke dnu. Chodila za školu a zasloužila si za to vyhazov. Často utíkala z domova a nepřijímala matčinu pomoc, místo toho se chytila party mladých lidí, z nichž někteří byli na tom podobně jako ona, jiní byli svobodní a žijící sami, a tak si mohli dělat, co uznali za vhodné pro sebe samotné. Drogy, alkohol a sex jsou pro ně na denním pořádku.

Marně čekám na zázrak

9. března 2014 v 13:09 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
nebyl to název nějaké písničky? Nebo něčeho prostě? Marně čekám na zázrak? Ale to je jedno. :) Ono to totiž docela sedí... Ne, určitě správně soudíte, že lásky se to netýká (vzhledem k minulému článku), i když... možná ne tak úplně, té platonické se to tak trochu týká. Pamatujete, jak jsem psala žádosti o autogramy... Danu Hůlkovi (už je to fakt hoooodně dlouho) a Paľu Haberovi (někdy před Vánoci)? No... tak pořád nic. A kdyby jen oni dva... prostě od nikoho nic. Já nevím, jak je to možné, že najednou nic. Předtím chodilo pořád něco, pořád nějaké odpovědi... a teď nic.
Každopádně jsem zkusila včera večer znovu napsat na dopisove@nova.cz Kvůli tomu Haberovi. Možná se na mě trochu usměje štěstí a toho autogramu se na druhý pokus dočkám. Nebo ne. Nebo možná opravdu marně čekám na zázrak. Páni, fakt, kdyby někdo věděl, z čeho to je, tak mi to napište, nějak mi to teď vrtá hlavou. :)
Teď mě napadlo, že zkusím napsat žádost Evě Vejmělkové (určitě ji znáte z filmu Kačenka a strašidla, nebo případně z mnou zmiňovaného trojdílného filmu Fontána pre Zuzanu, kde ztvárnila hlavní roli). Takže končím tenhle krátký, nic neříkající článek, jdu shánět na internetu pěknou fotku Evy alias Zuzany a snad hned zítra si koupím dvě obálky a dvě známky, abych mohla napsat dopis a ofrankovat obálku... a frr a huííí k Evě. :)
Tak ahoj! :)

Nudné dny den co den

8. března 2014 v 20:28 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
už dlouho jsem nenapsala žádný článek, který by nebyl recenzí, povídkou nebo jen zveřejněním nového layoutu, který stejně nestojí za nic. A tak jsem si říkala, že bych měla napsat nějaký normální článek. Víte, v čem je ale problém? Že se neudálo nic tak závratného, aby si to článek zasloužilo. OK, něco by tu bylo. Našla jsem si přítele. Po dlouhé době. O tom bych možná mohla napsat pár řádků a zaplnit tak aspoň jeden odstavec tohoto článku. :) Možná vám sem přihodit nějakou fotku? Dobře, tak jo! Ale pak neříkejte, že je to hrozná fotka, protože je to vlastně vaše vina - ten článek je totiž pro VÁS, takže nevím, co psát VÁM, takže ta fotka je jediné, co VÁM můžu ukázat, takže je to vlastně VAŠE vina, když se vám nebude líbit. :D Nic ve zlém ovšem, však mě znáte, že to tak nemyslím... :)
No... jmenuje se Pepa a je mu dvacet. Vlastně už skoro dvacet jedna (a to je problém, protože já vůbec nevím, co bych mu měla koupit k narozeninám... no není to k vzteku?) a je tedy o rok (a půl) starší než já. Řekla bych, že zatím můj skoro nejmladší kluk, co jsem kdy měla. :D Ten úplně "nejmladší" byl stejně starý jako já a bylo nám asi šestnáct, prostě jsem nastupovala do prváku na střední a on také, takže nám bylo kolem šestnácti. :) Ale zpátky k Pepovi... jsme spolu prakticky od 20. února, takže zatím ne moc dlouho, ale jsme spolu a to je to hlavní. :) A abych to neprotahovala, protože nevím, co bych o něm ještě měla psát, abych nevyzradila moc ze soukromí, do něhož tu nikomu nic není, už sem házím tu fotku, kde jsme spolu. :) Co na ni říkáte?


A co vlastně jinak dělám? Měli jsme tenhle týden prázdniny, ty jsem celé strávila s ním, takže dnešek jsem měla strávit u učení, ale když k sobě budu opravdu upřímná, musím přiznat, že jsem tomu moc nedala. Zítra budu muset, vážně. V pondělí bude totiž paní učitelka Pavlíčková zkoušet z maturitních otázek na Dějiny umění. A nejen, že se nám maturita kvapem blíží, ale také nechci dostat pětku. Takže můj zítřejší plán je jasný. Vzít do ruky papíry s maturitními otázkami a šprtat se a šprtat... Jsem zvědavá, kolik se toho naučím a jestli se na to vůbec budu cítit. Budu muset!! Nevím, kolikrát mám opakovat sama sobě, že tohle je, sakra, důležitý.
A místo toho, abych se tedy dneska poctivě učila, jsem dělala co? No, hádejte. Povětšinu dne neposlouchala nikoho jiného než Paľa Haberu. Já vím, že má opravdu chytlavé písničky... A že se na něj dobře kouká, a to i přes jeho vyšší věk (tipli byste, že je mu 52??) protože on má prostě kouzelný úsměv, asi i kvůli těm krásným zoubkům, co vždycky ukáže. (Měla bych takhle básnit o Pepovi, a ne o Paľovi... Ale co, Pepa ví, že ho miluji a tak se nemusí bát toho, že bych na něj kašlala... A každý má nějakého idola mezi slavnými, no ne? I když je pravda, že já jich mám víc. Paľo, Dan, ... No a co?! :D)
No, takže já jdu zase poslouchat a psychicky se připravovat na zítřek. :) A aby vám to nebylo líto, tak vám sem hodím záznam z Paľova koncertu. Samozřejmě si to nemusíte pouštět celé, má to asi hodinu a půl a chápu, že to asi nebudete chtít poslouchat všechno, pokud nejste zrovna fanoušci. :) Ale projeďte to a třeba se vám budou nějaké skladby líbit. :) Já mám třeba hodně ráda Severanku (kolem 20. minuty), ale je jich tam mnohem víc. ;)


Ahoj! :)

Layout || Music || Paľo Habera

8. března 2014 v 13:40 | ChristinaD |  Grafika
Ahoj,
jsem tu v pořadí již se třetím layoutem z mé tvorby. O tenhle asi nikdo zájem mít nebude, je to spíš takový ukázka toho, jak se učím. Vím, pořád nic moc, ale je to lepší než ten minulý s Rickem, řekla bych. O hodně lepší. :)
Co myslíte?Layout || The Walking Dead || Rick Grimes

7. března 2014 v 18:18 | ChristinaD |  Grafika
Ahoj,
zkoušela jsem další layout na téma The Walking Dead. Předchozí byl s Darylem a Beth, tentokrát je na scéně hlavní postava seriálu, Rick Grimes. Přestože u fanoušků poslední dobou Rick poněkud klesl a na jeho místo ve většině případů nastoupil Daryl Dixon, doufám, že se vám i tenhle layout bude líbit a někdo o něj projeví zájem.

Co myslíte, který layout je zatím hezčí? :)


Layout || The Walking Dead || Daryl a Beth

5. března 2014 v 21:58 | ChristinaD |  Grafika
Ahoj,
tak jsem dnes večer vytvořila layout na téma seriálu The Walking Dead, přesněji s Beth Greene a Darylem Dixonem, s mými nejoblíbenějšími postavami z tohoto seriálu. Měl by o něj někdo zájem? Mám pocit, že si ho pak nakonec stejně nastavím sama, nebo se pokusím vytvořit ještě lepší verzi. Každopádně, tyhle layouty jsem vytvořila jen za pomocí článku od Dragell, jinak bych byla úplně v háji, protože já ty layouty jinak neumím. Takže v celém článku máte samozřejmě náhled... A kdyby ho někdo chtěl, napište mi do komentářů, nezapomeňte připojit e-mail a já vám pošlu rozřezané části, abyste to mohli nastavit (klidně podle návodu od Dragell! :) Já to také tak dělám...)

Fontána pre Zuzanu 2 (1993)

2. března 2014 v 22:41 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
tak jsem se po hodně dlouhé době dostala ke slovenskému filmovému muzikálu Fontána pre Zuzanu a následně i k druhému dílu, který mám radši (možná proto, že v něm hraje Paľo) a proto jsem se rozhodla na něj napsat takovou malou recenzi.Láska, necestuj tým vlakom!

2. března 2014 v 10:57 | ChristinaD |  Povídky a jiná tvorba
Ahoj,
mám pro vás novou kraťoučkou povídku. Nebojte se, je česky... :) Ale název je slovensky, protože je zároveň i názvem titulní písničky, která mě k povídce inspirovala. Že vám není povědomý a říkáte si, jaká písnička to tak může být? Bohužel si myslím, že se to může docela lehce znát. Tahle písnička je totiž už z roku 1991, takže vyšla na světlo světa dokonce tři roky předtím, než jsem se narodila. Donedávna jsem ji také neznala, ale když jsem se začala kvůli muzikálu Tři mušketýři blíže zajímat o Pavola Haberu (už před časem jsem se zmiňovala, že jsem se do něj asi zbláznila, viz. článek Asi jsem se zbláznila... =(, kde jsem psala právě o Paľovi. Ale teď už k povídce... Snad se bude líbit. :)