"Petře, nežer ty kobylky!"

13. července 2014 v 22:01 | ChristinaD |  Jiné kecy
Ahoj,
dnes jsem se vrátila z Holýšova, kde jsem byla od pátku na festivalu Pekelný ostrov. Líbilo se mi tam... strašně strašně moc. Víte, je to úplně první festival, na kterém jsem kdy byla. Možná proto jsem tak šťastná, že jsem se tam podívala. I když je fakt, že včera to nevypadalo, že jsem šťastná. :( To mě kvůli Hynkovi vážně moc mrzí. On říká, že se nic neděje. Hm, jenže mě to mrzí. Byla jsem celý den bez nálady, a to už od chvíle, co jsem vstala. Nikdo mi nic neudělal a já jsem byla stejně úplně hrozně vystresovaná. Mám pocit, že by mě včera rozhodila i ta největší kravina. Naštěstí aspoň včera nepršelo, takže jsem neměla proč být vzteklá.
Co mě štvalo nejvíc, bylo to, že se mi nálada záhadně zlepšila až večer, když jsem se šla podívat na skupinu Ine Kafe. Jo, já prostě miluju slovenštinu, takže jsem potřebovala vidět slovenskou kapelu. (Proto jsem den předtím poslouchala i Horkýže slíže, že jo...) Ine Kafe se mi vážně líbili, ale i tak jsem odešla spát asi tři písničky před koncem. A to jsem měla plán, že přežiju celý koncert a ještě tam zůstanu na Dymytry, abych viděla Miloše Meiera, na kterého jsem se celej Pekelňák těšila, že jo. No nic, takže jsem ho prostě neviděla. Co se dá dělat. Když je někdo unavenej... to má pak prostě smůlu.


Písnička, kterou jsem vám vložila do článku, je právě od skupiny Ine Kafe a jmenuje se Spomienky na budúcnosť. Hráli ji až když jsem odcházela do stanu, ale vážně se mi líbila (hlavně refrén) a tak jsem si říkala, že vám sem dám zrovna tuhle. :) No, ale samozřejmě jsem neslyšela jenom Ine Kafe, i když mi utkvěli asi nejvíce (možná proto, že jsem je slyšela jako poslední, ale prostě mi nejvíc sedli... přijdou mi trochu takovej "Habera stájl", možná prostě všichni ti Slováci jsou v tomhle podobní, já nevím, ale vážně mi to přišlo super), ale co že jsem všechno slyšela?
No, teoreticky jsem slyšela úplně všechno, protože to znělo až ke stanům, ale takhle jsem to nemyslela. :D Byla jsem na území areálu a zblízka jsem poslouchala:
V pátek v 18:00 Horkýže slíže. Nebyli špatní, také to byli Slováci, tak to už něco znamená, ale prostě... no, prostě vede Ine Kafe.
V pátek v 22:40 Škwor. To už teda nebyli Slováci, ale ani tak nebyli nejhorší. :)
V sobotu v 15:20 DeBill Heads. Ten jejich mluvčí byl děsně sprostej a možná to bylo tou blbou náladou, ale já se u těch keců prostě ani jednou nezasmála. Nehráli špatně, ale nemám potřebu vyhledat si jejich písničky a ještě někdy si je poslechnout.
V sobotu hned po nich vystoupili v 16:30 Tři sestry. Podle Hynka měli být super, moc se na ně těšil. Ale mě ta skupina vůbec, vůbec nenadchla - a Hynka tenhle jejich koncert taky ne. Prý to byla slabota. Když někde budou hrát a já tam budu, zvládnu to přežít, ale jestli mě někdy uchvátí... nevím, v tomhle většinou sázím na první dojem, a co se týče tohoto, byl příšerný.
Hynek zůstal, aby si poslechl Alkehol. Já jsem si ale šla zdřímnout, i když bylo teprve 18:00. Chtěla jsem být relativně čilá na Arakainy a na Ine Kafe. Takže, jsem se o dvě hodiny později, tedy ve 20:20, vydala zpět do areálu na...
... skupinu Arakain. Tož, ti mi teda sedí. Navíc, Hynek má jejich písničky na CD a poslouchá to v autě, takže jsem věděla, co čekat. Nezklamali, i když jsem pořád ještě nebyla úplně OK, abych byla nějak zvlášť odvařená, ale trochu mi zvedli náladu.
Pak jsem udělala takovou báječnou věc, tj. byla jsem se pořádně vyspat a hodila jsem si budíka na 23:30, abych stihla o dvacet minut později hrající Ine Kafe. Když jsem se vzbudila, byla jsem docela překvapená, že vedle mě ležel Hynek. Vlastně bych neměla být překvapená, ale nějak jsem si představovala, že bude poskakovat v areálu až do Meiera a půjde spát ve dvě ráno. Za to se chci taky omluvit, že jsem ho vytáhla, aby šel na Slováky se mnou. Je to tím, že jsem na takovém festivalu prvně, jak jsem už psala. Takže táhlo na půlnoc a já se do toho davu sama docela bála. No, Hynek byl vážně unavený, takže celý koncert nezvládl a šel si asi po třech, čtyřech písničkách zase lehnout. Já to také celé nevydržela, to už jsem vám také napsala. :D Opakuju se, já vím.. :)
Takže poslední kapela, na kterou jsem tam byla, hrála ve 23:50 - Ine Kafe. Jak se mi líbili, to už jste z článku určitě poznali. :) Je to asi jediná z kapel, co jsem tam slyšela a plánuji si pár písniček vyhledat a poslat si je možná i do mobilu, a to už něco znamená. :) Jo, chytli mě. A co? :D
No, fakt se těším, až se zas na nějaký fesťák podívám. Snad nám ho zas deštík nezkazí. :)
A Hynku, lásko moje, za včerejšek se vážně omlouvám. :( Musela jsem být se svou blbou náladou neskutečně protivná. Ale ty víš, že tě miluju. :* Odpusť mi to. :) <3

Možná bych se měla vyjádřit i k nadpisu článku, že jo... Ale ono tak nějak není, co bych k tomu řekla. :D Zkrátka, na Pekelňáku byli i pan a paní Kobylkovi, a Petr se po postavení stanů rozběhl po louce a chytal kobylky do dlaní. (Jo, byly tam nějaký přemnožený, mršky. Když jsem potom telefonovala s kamarádkou Petrou, skákalo jich kolem mě snad tucet.) No a tak se Míša rozesmála a tohle ("Petře, nežer ty kobylky!") na něj křikla. :) A mě se to tak líbilo, že jsem se rozhodla hodit to jako název. Samozřejmě, paní Kobylková má u této hlášky takové to "copyrightové céčko", co já prostě neumím na klávesnici napsat, tak si ho alespoň představte. :D

Mějte se krásně, dobrou noc. :)
Verča
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dasha Dasha | Web | 13. července 2014 v 23:41 | Reagovat

Hodně ti závidím že jsi měla tu možnost jet na festival:)
No tak ten název, moc jsem to nepochopila, odkuď je ta hláška, ale u toho posledního odstavce jsem se docela zasmála :D
Já nesnáším, když mám špatnou náladu, hlavně kvůli tomu že jsem pak zlá na všechny okolo, a pak mě to mrzí :(

2 Hadrabant Hadrabant | 14. července 2014 v 5:16 | Reagovat

Ahoj zlatko,
vážně tu sobotu nějak neřeš. :) To se stává, že se člověk vzbudí na prd. Já měl  takhle náladově na prd zase neděli, takže jsme si kvit. :) A neboj určitě se ještě někam vydáme podívat. :)
Akorát přístě, tě fakt chci vidět opilou :-D :*

3 Ellie Ellie | Web | 14. července 2014 v 10:47 | Reagovat

Jééj, já letos taky byla na mym prvním festivalu. :) Byla jsem na Votvíráku :3
Jinak mě mrzý že si neměla náladu!:O

4 PetraFabbri PetraFabbri | 14. července 2014 v 14:02 | Reagovat

super :) hlavní je, že sis to skvěle užila! :D a koukám, že ses rozhodně nenudila! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama