Arogantní namyšlenec, který zklamal mé představy, a dokonalé zvednutí nálady báječnými lidmi, co si na nic nehrají

23. srpna 2014 v 23:53 | ChristinaD |  Jiné kecy

Dnes jsem štěstím bez sebe. Ne, nebyla jsem na koncertě Daniela Hůlky, mého úplně nejoblíbenějšího zpěváka vůbec, ale byla jsem na koncertě někoho jiného, někoho, na koho jsem se těšila děsně moc už od chvíle, kdy jsem se o ně konečně začala zajímat. Říkám konečně, protože jsem na jednu z jejich písniček, I_Love_U, přišla už v době, kdy jsem objevila Michala Skořepu. Kdy to vlastně bylo? Už vlastně ani nevím, kdy jsem o Michalovi slyšela prvně, ale asi jsem na něj prvně přišla ve chvíli, kdy jsem viděla jeho jméno a fotografii v programu na Bídníky, protože v nich hrál Enjolrase, vůdce Přátel Abecedy. A já jsem si říkala, že to je pro mě ztělesnění Enjolrase a že tak nějak měl vypadat... a pak jsem hledala pod Michalovým jménem i videa na YouTube a kromě v té době jednoho videoklipu od kapely STROY jsem nalezla právě i skladbu I_Love_U od Flattus. Říkala jsem si: "Sakra, to je krásná písnička..." a pořád jsem myslela na to, že bych si měla sednout a vyhledat si od Flattus víc písniček, ale vždycky mi to pak nějak vypadlo z hlavy. A pak jsem zase nedávno v autě poslouchala písničky, když mě přítel vezl domů, a pustila jsem si tuhle, protože jsem si ji zamilovala - a je to jediná, kterou umím nazpaměť (dobře, až na druhou sloku, tedy její část) a dokážu se dost dobře chytat, když si to chci zpívat. A řekla jsem si: "Musím se na ty Flattus podívat!" Konečně jsem to po těch měsících udělala, a nebyla jsem ani trochu zklamaná, naopak. Našla jsem si je ráno na Bandzone.cz poslouchala jsem všechny písničky, co tam mají k dispozici, celý den dokola a při poslechu jsem odhalila, že budou mít 23. srpna 2014 koncert v Praze na Žofíně, a že vstupné je, k mému velkému překvapení a nadšení, ZDARMA. Okamžitě jsem psala příteli, jestli by se na mnou na Flattus jel, a on souhlasil. Od té doby (byl to asi měsíc před koncertem) jsem se začala ukrutně těšit a dnes jsem se dočkala.


Popravdě, měla jsem strašný strach, aby se nestalo něco, co mi to překazí, protože si pamatuji, že v den, kdy jsem měla jet na koncert D. Hůlky, jsem to ráno "úspěšně" skončila na týden v nemocnici. To naštve, když máte koupené lístky, jako fakt... No, takže jsem strašně moc doufala, že to bude dobrý. Bylo to dobrý a ve čtvrtek mi můj přítel psal, že prý koukal na program té akce a že by tam měl být i Petr Kolář, kterého jsem ráda poslouchala hlavně kvůli Třem mušketýrům. (Můj přítel mé nadšení nikdy nesdílel, pro něj je Petr, cituji, "kurva prodejná".) Bohužel, musím říct, že jsem Petrovo vystoupení čekala lepší... Ano, většinu písniček jsem znala a mám je ráda, ale Petrův hlas tam na Žofíně... nevím, vůbec jsem v něm neslyšela ten jemný chraplák, který mám z nahrávek tolik ráda. A nevím, čím to je, ale Petrovo vystupování mi přišlo namyšlené a arogantní. Možná jsem na lidi moc náročná, možná bych si přála, aby byli všichni dokonalí, ale tohle... to přeci nebylo moc, co jsem si přála. Abych měla pocit, že je sám sebou. Že si na nic nehraje. Ale možná si nehrál. Možná je vážně takový. A možná je to tím, že už je na českém výsluním slávy moc dlouho.

Ale tak úplně mi to náladu nezkazilo, někteří lidé takoví prostě jsou a navíc, já jsem na Žofín kvůli Petru Koláři nejela, že ano. Já tam jela kvůli Flattus. A ti nezklamali, ani hudbou, ani lidmi. Protože jsme s přítelem nevěděli, jestli nás po jejich vystoupení nebude hnát čas, nakonec jsme se rozhodli, že se kapely zeptáme ohledně autogramů, CD a vyfocení už před vystoupením. Samozřejmě, já jsem hlava děravá, to mí známí dobře vědí, a tak jsem hochy otravovala dokonce třikrát. "Mohli byste mi prosím podepsat fotky?" "Mohli byste se se mnou i vyfotit?" "A také jsem vám psala kvůli CD. Máte ho tu? Za kolik?" No sakra, museli mě už mít plné zuby, ale i tak se mile usmívali. Takže jsem nabyla dojmu, že jsem možná nebyla tak příšerná. =D Ale to musí posoudit oni. ;-)
Samotný koncert byl zkrátka dokonalý. Já jsem tedy už před koncertem, hned po vyfocení se s kapelníky, byla jako neřížená střela, a přítel oznámil, samozřejmě ve vtipu, ať už nefetuju, že se to se mnou nedá vydržet. =D (On dobře ví, že jsem do drog nikdy nešla a v životě to ani neplánuji. =)) Ale během toho koncertu jsem byla jako v euforii, přítel mi řekl, že jsem byla "utržená ze řetězu" a asi je to pravda. Já jsem byla prostě v tu chvíli napůl ponořená do nějakého jiného světa, cítila jsem se dokonale a měla jsem pocit, že jsem snad nikdy nebyla šťastnější. Když jsme pak sedli do Student Agency, a já dostala sluchátka, pustila jsem si je ve svém mobilu, bohužel, tyto sluchátka jsou tolik na prd, že nějak dávají přednost blbé složce hudby, takže nástroje jely nahlas jak bejk, ale Jirka Hašek nebyl skoro vůbec slyšet, někdy tam nebylo ani to "skoro". :D Ale třeba zrovna při I_Love_U vždycky zaznělo relativně dobře "A proto říkám" a pak bylo ticho. :D mělo to jednu výhodu - měla jsem to jako karaoke. =D A ještě v Plzni jsem si až do nástupu do tramvaje zpívala všechny texty, na které jsem si alespoň z části vzpomněla a přítel už z toho taky moc nadšený nebyl. =D Nedivím se mu. =D Být na jeho místě, také bych nebyla... =3 Ale já na jeho místě nejsem, no. =)

Každopádně, tohle je už dost dlouhý článek a já nebudu čtenáře otravovat tím, že tam budu psát ještě další zbytečné cancy. Přihodím fotku s Flattus a končím. =)
Mějte se krásně! =)
Verča S.

(Pokud to jistí hoši byli schopni přečíst až sem, poslušně hlásím, že fotku pošlu i na Facebook - s tím vlastoručním podpisem, který byl "vyžádán" =))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra Fabbri Cullen :D Petra Fabbri Cullen :D | 29. srpna 2014 v 3:16 | Reagovat

Tak a konečně se dostavám k tomu článku :D je noc/skoro ráno, za chvíli půl 4 a já nějak nespím tak jsem to konečně rozklikla, jelikož nemám co dělat :D jsem ráda, že sis ten koncert moc užila :) ty a utržená ze řetězu? :D no...:D jinak super zážitek, co? :)

2 Péťa Péťa | Web | 30. srpna 2014 v 22:29 | Reagovat

Já tedy Petra Koláře moc nemusím, ale mamka ho má moc ráda a jednou jsem s ní byla na jeho koncertě. Musím přiznat, že jsem z něj taky neměla moc dobrý pocit. Vypadal hrozně zdrchaně, tlustě a umazaně, jeho hlas taky nebyl nic moc a celkově jsem z něj byla hrozně zklamaná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama