Září 2014

Robert Kirkman, Jay Bonansinga: The Walking Dead: Živí mrtví: Vzestup Guvernéra

25. září 2014 v 11:27 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
rozhodla jsem se, že vám ve svém nejnovějším článku představím tuto knihu, která se mi opravdu moc líbila. Myslím, že příběh Živí mrtví je opravdu hodně slavný, a to nejen kvůli knize. Není to ani tak kvůli seriálu, myslím si, že hodně slavným se stal komiks, po něm přišla nejspíše počítačová hra, a triumfem se stal seriálem. Jedna z jeho postav, Guvernér, který skupině přeživších pěkně zavařil ve třetí sérii seriálu, dal vzniknout této knize, která měla původně mít tři díly, nakonec však budou čtyři. :) Já jsem zatím dočetla jen ten první, tedy Vzestup Guvernéra, ale už mám rozečtený druhý (Cesta do Woodbury) a k těm dalším se také dostanu. Ale až dočtu Interview s upírem a poté Upír Lestat. (No jo, zásadně čtu víc knih najednou. :D)

Zábava po francouzsku a zásnuby

7. září 2014 v 19:24 | ChristinaD |  Jiné kecy

Ahoj,
tak tedy... nevím, jak tenhle článek, ale jeho pisatelka překypuje štěstím. V pátek večer se totiž zasnoubila! :) A to samozřejmě s nikým jiným, než se svým okouzlujícím miláčkem Hynkem. Tomu ale předcházelo naše výročí (půl roku od první schůzky) a to bylo také krásné. Dostala jsem růžičku, moji nejoblíbenější květinu, a pralinky a také pozvání na večeři na další den (na pátek), které jsem si nejdřív musela sama složit, protože bylo rozstříhané na puzzle. :) Jak nápadité. :)
V pátek za mnou Hynek přišel domů a nesl si igelitovou tašku, do které jsem se nesměla podívat. Já jen viděla, že v něm je kytka, protože jsem viděla takový ten papír z květinářství čouhající z igelitky. :) No, šli jsme ven. Nejdřív jsme si prohlídli francouzský kolotoč, na který jsme plánovali jít (vzdali jsme to a šli jsme na něj až v sobotu, protože ta fronta byla úděsná) a pak jsme se vydali do podniku Stará sladovna, kde měl Hynek rezervaci na šestou hodinu, abychom si tam dali večeři. Hynek si objednal česnečku v chlebu a... sakriš, nemohu si vzpomenout, co bylo to hlavní jídlo. :( Pardon. Já měla vařenou kukuřici (abyste pochopili, měla být vařená, ve skutečnosti byla úplně ledová :D) a kuřecí plátek se sušenými švestkami a smaženými brambory. A čaj. A džus. Oba jsme měli džus.
Po večeři jsme se vraceli na náměstí, protože u příležitosti slavnostního spuštění kolotoče mělo být i nějaké promítání na katedrále sv. Bartoloměje, které jsme chtěli vidět. :) Ovšem, do promítání ještě zbývalo přes hodinu času. Šli jsme se projít a setkali jsme se po cestě s mojí nejlepší kamarádkou a s jejím přítelem, co se taky šli podívat... :) No, vrátili jsme se pak na náměstí a Hynek začal být nějaký nesvůj a prý ať ještě obejdeme katedrálu. Na opačné straně od kolotoče jsme se zastavili, Hynek říkal, že si se mnou chce o něčem promluvit a já dostala trochu strach, protože říkal, že vůbec neví, jak to má říct... A u toho mě objímal a pak si přede mnou klekl a držel otevřenou červenou krabičku s prstýnkem a ptal se, jestli si ho vezmu... :) Pane bože, to byla dokonalá chvíle! :)
A doma pak i má maminka dostala kytičku, protože je tradice, že matce snoubenky se přinese květina... A já také dostala puget růžiček. :) A v sobotu jsme pak šťastně zasnoubení šli na ten kolotoč a zastavili jsme se v dokonalé kavárně, kde jsem si koupila brownies a Hynek dortík s lesním ovocem a drobenkou a pak jsem si koupila nealko koktejl a Hynek ručně dělanou limonádu z červeného pomeranče. A měli tam jako dekoraci úžasné skleněné šachy a dovolili nám zahrát si... hráli jsme dvakrát a poprvé jsem vyhrála. :) Takže konečný výsledek byl 1 : 1. :)


Tahle fotka je focena na místě, kde jsem byla požádána o ruku. Zbytek fotek najdete v galerii.