Robert Kirkman, Jay Bonansinga: The Walking Dead: Živí mrtví: Vzestup Guvernéra

25. září 2014 v 11:27 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahoj,
rozhodla jsem se, že vám ve svém nejnovějším článku představím tuto knihu, která se mi opravdu moc líbila. Myslím, že příběh Živí mrtví je opravdu hodně slavný, a to nejen kvůli knize. Není to ani tak kvůli seriálu, myslím si, že hodně slavným se stal komiks, po něm přišla nejspíše počítačová hra, a triumfem se stal seriálem. Jedna z jeho postav, Guvernér, který skupině přeživších pěkně zavařil ve třetí sérii seriálu, dal vzniknout této knize, která měla původně mít tři díly, nakonec však budou čtyři. :) Já jsem zatím dočetla jen ten první, tedy Vzestup Guvernéra, ale už mám rozečtený druhý (Cesta do Woodbury) a k těm dalším se také dostanu. Ale až dočtu Interview s upírem a poté Upír Lestat. (No jo, zásadně čtu víc knih najednou. :D)Žánr: akční, horor

O čem to je: Dva kamarádi, dva bratři a dcera jednoho z nich, to je malá skupinka lidí, kteří se zoufale snaží přežít apokalypsu. Philip Blake se ze všeho nejvíc snaží chránit svoji dceru Penny. Brian, jeho bratr, je pro něj spíše příteží, je nesamostatný a... no, prostě outsider. Kdyby to nebyl bratr, nechal by ho zcela zajisté stát někde u cesty a projížděl by světem bez něj. Skupinka se setkává s dalšími přeživšími, ale také s problémy, ať už typu morálního, nebo zombie. Na každém kroku je doprovází smrt. Největší ránou je pro Philipa smrt jeho dcery, která se následně změní v zombii. Philip ji však nedokáže zabít a nikdo jiný se neodváží to udělat bez jeho souhlasu. Na konci příběhu Philip i poslední z kamarádů umírá a Brian povstává. Když zabije prvního člověka, který dělal ve Woodbury (město, kam naši hrdinové dorazili na své cestě) problémy, představuje se pod jménem svého mladšího bratra.

Úryvek: Jak se tak Brian Blake krčil v zatuchlé temnotě šatníku, s hrudí sevřenou hrůzou a bolestí pulzující v kolenou, přemýšlel, že kdyby tak měl ještě jedny ruce, mohl by si zakrýt uši a snad tak uniknout zvukům drcení lidských hlav. Avšak jediné ruce, které Brian zrovna měl, byly právě zaneprázdněny zakrýváním drobných uší děvčátka stojícího vedle něj.
Sedmiletá holčička se v jeho náručí neustále třásla a trhala sebou při občasných úderech ozývajících se za dveřmi šatníku. Pak nastalo ticho, přerušované jen zvukem bot lepících se na zkrvavěné dlaždice a přívalem rozčileného šepotu v hale.
...

Můj názor: Celou knihu jsem si nebyla jistá, kdo z dvou bratrů bude vlastně v závěru Guvernérem. Podle anotace se mi zdálo, že to bude Brian, ale zároveň jsem si říkala, že takový vyklepaný zajíc to přeci nikdy nemůže být a že to bude jistě Philip, už jen proto, že v seriálu mluvil Guvernér o Penny jako své dceři, a pro Briana byla přeci neteří. Takže pro mě byla kniha plná překvapení. Každopádně, líbila se mi, opravdu. :) Byla skvělá. Styl psaní mi stoprocentně sedl a knihu vřele doporučuji.
* * * * *

Video: Guvernér ze seriálu The Walking Dead. Brian Blake, který si říká Philip... :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | 28. listopadu 2014 v 12:28 | Reagovat

Ahoj, už bydlíte? :) Čekám na nový článek, tvůj blog mě ba.

2 ChristinaD ChristinaD | 29. listopadu 2014 v 9:34 | Reagovat

[1]: Ahoj Kate, jsem ráda, že můj profil někdo ještě vůbec navštěvuje... :-) Nový článek bude nejdříve zítra, to se oficiálně stěhujeme, ale chodím do práce, tak je to složité. Určitě ale něco přidám. Nebo víš co? Zkusím ještě dneska... :-) Čekej článek o bytu a práci! :-)

3 Kate Kate | 4. prosince 2014 v 9:19 | Reagovat

[2]: Tak už se těším na info :)

4 Kate Kate | 16. dubna 2015 v 21:56 | Reagovat

Ahoj, jak je? Bude nový článek?

5 ChristinaD ChristinaD | 21. dubna 2015 v 6:32 | Reagovat

[4]: Ahojky, dnes se na to chystam

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama