Duben 2015

BBC One: The Musketeers

28. dubna 2015 v 22:32 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahojky vážení,
jsem tu zas s jednou recenzí - zjistila jsem, že představování mých oblíbených filmů a seriálů je věrné téma, které asi nikdy nevyčerpám. :) Tentokrát jsem tady pro vás se seriálem, který je opět o skvělých postavách z mého nejoblíbenějšího příběhu, ze Tří mušketýrů. Ano, vím, i já jsem byla skeptická, když jsem se o tom dozvěděla poprvé. Další variace na Tři mušketýry? Proboha, už je jich tolik, jako u Fantoma Opery! Za co to bude stát? Za nic. S původními Mušketýry budou souhlasit leda tak jména, a nic víc. Popravdě, v tomhle jsem se nemýlila, ale... Abyste pochopili... Ten seriál není špatný. Naopak.

Once Upon A Time - Season 1

25. dubna 2015 v 0:23 | ChristinaD |  Co si myslím o...

Recenze na...

SEASON 1

Jak jsem se k seriálu Once Upon A Time dostala: Jo, tak tohle je dlouhej příběh. :D Ne, ani ne. Ale kdybych to brala se vším kolem, tak jo, musela bych vám vyprávět o tom, jak jsem byla malá a jak jsem v šesti letech začala chodit na výtvarný kroužek a že tam chodil i jeden kluk, co byl stejně starej jako já a já ho měla moc ráda, i když někdy jen ráda a někdy i víc a u něj to bylo taky tak... No, vlastně, proč ne, stejně už dlouho nebyl žádný článek, tak si trochu zavzpomínám. :) Stejně jsem na něj myslela zrovna teď, když jsem dávala svému drahému snoubenci dobrou noc a říkala jsem, že se nikomu nelíbím. Hynďa samozřejmě začal s tím, že se líbím jemu, pak určitě i mému kamarádovi, že prý na mě "koukal dost mlsně", což mi zrovna k němu nesedí, protože i kdyby, on je někdo, kdo se umí skrývat dost dobře, ale třeba si to jen myslím. Nebo Hynďa jen provokuje, to on rád... :) No a pak že se líbím ještě Jirkovi, tomu kamarádovi, co jsem ho kdysi poznala na výtvarce. To rozhodně není pravda. Možná do mě býval zamilovanej, ale víte vy co, myslím, že to ani nikdy láska nebyla. Byli jsme hodně dobří kamarádi, co vlastně tak nějak díky tomu kroužku vyrůstali vedle sebe. Stárli jsme a zatoužili po tom, se poznávat. Někdy si říkám... Jestli se ten vztah mezi náma neměl vyvinout víc. Ne, že bychom spolu pak nezkoušeli chodit, když jsme končili základní školu. Jenže na střední nebyl čas, on šel na uměleckou a pořád rušil naše schůzky. I když si to možná špatně pamatuju, možná jsme je rušili oba. Vím, že mi psal, že se uvidíme o vánočních prázdninách, jenže jsme se neviděli. Pak jsem ztratila trpělivost a rozešla jsem se s ním. Když tak nad tím přemýšlím, teď mě asi prvně napadlo: Škoda. Neříkám, že by to byl nějakej bombovej vztah, ale asi by bylo fajn, kdyby se to zkusilo. Kdybych mohla vrátit čas, docela by mě bavilo si to vyzkoušet. Jo, další z chvil v mém životě, které jsem promrhala. A taky mě mrzí ten památníček. Pamatuji si, jak mi nakreslil tu Jůlii. A napsal k tomu své dosud ještě dětské vyznání lásky. A já, rovněž ještě dítě, hloupá a stydící se za to, co jsem k němu sama cítila, ale bála jsem se to říct, jsem tu stránku s vyznáním vytrhla a schovala do psacího stolu, aby si to nikdo, kdo bude mít můj památníček, nemohl přečíst. Přitom by to byla tak krásná připomínka toho, co bylo. Až budu zas někdy na návštěvě u rodičů, prohledám svůj stůl. Třeba tu stránku ještě najdu. Zažloutlou, vybledlou, s dětským hrbolatým písmem. Tak mě napadá, že si nic nepřeji víc.
Ale abych se vrátila k tématu článku (už je na čase, co? :)) ... Asi vám došlo, že jsem se k tomu seriálu dostala přes Jirku. Proč? Protože ten seriál sleduje a mnohokrát o něm mluvil... A po tom, co skončila druhá série The Musketeers, jsem zkrátka hledala seriál, u kterého bych strávila čekání na season 3...

O čem je seriál: Zlá královna ze Sněhurky uvrhla kletbu na pohádkové bytosti. Poslala je do našeho světa, tam, kde "šťastně až do smrti" neexistuje. Postavy si nepamatují, kým byli a žijí ve městě Storybrooke, odkud nemohou odejít a kde čas neexistuje. Žijí vedle sebe a vlastně sami. A pak, po 28 letech, přijde spasitelka, která má zlomit kletbu. Je to Emma, dcera Sněhurky a prince Krasoně. Jenže aby Emma mohla zlomit kletbu, musí nejdřív uvěřit, že nějaká existuje...

Můj názor: Seriál mě překvapivě hodně uchvátil. Nejdřív jsem to odsuzovala a říkala si, že Jirka sleduje nějakou kravinu, ale je to opravdu dobré. Mrzí mě, že jsem se k tomu nedostala už dřív. Je to chytlavé, plné zápletek a navíc, pohádkové... A já mám pohádky moc ráda.
Hodnotím pěti hvězdičkami.
* * * * *

Mé nejoblíbenější postavy: Graham (Sněhurčin lovec), Belle (Kráska) a Rampelník (Zvíře), Henry (syn Emmy)

Menší návrat

21. dubna 2015 v 10:49 | ChristinaD
Ahojky! :)
Ano, vzhledem k tomu, že jsem tak dlouho nepřidala žádný článek, je asi trochu hloupé a málo uvěřitelné, když napíšu, že se mi po vás stýskalo, ale je to pravda. :)
Šílený, vědět, že jsem poslední článek napsala v září. Vážně šílený. Jenže jo, on vůbec nebyl čas. A když už byl čas, v hlavě bylo vymeteno a já vůbec nevěděla, o čem psát. Popravdě, teď je v hlavě vymeteno taky. Jen jsem chtěla, abyste věděli, že žiju a že jsem na svůj blog nezapomněla.