BBC One: The Musketeers

28. dubna 2015 v 22:32 | ChristinaD |  Co si myslím o...
Ahojky vážení,
jsem tu zas s jednou recenzí - zjistila jsem, že představování mých oblíbených filmů a seriálů je věrné téma, které asi nikdy nevyčerpám. :) Tentokrát jsem tady pro vás se seriálem, který je opět o skvělých postavách z mého nejoblíbenějšího příběhu, ze Tří mušketýrů. Ano, vím, i já jsem byla skeptická, když jsem se o tom dozvěděla poprvé. Další variace na Tři mušketýry? Proboha, už je jich tolik, jako u Fantoma Opery! Za co to bude stát? Za nic. S původními Mušketýry budou souhlasit leda tak jména, a nic víc. Popravdě, v tomhle jsem se nemýlila, ale... Abyste pochopili... Ten seriál není špatný. Naopak.Pokud nepočítám LOST, po žádném seriálu jsem nikdy nešílela tolik jako po The Musketeers. Na tom seriálu se milíbí, že to není další příběh o královniných špercích. Toho už vskutku bylo dost. Ani vévoda z Buckinghamu v seriálu není! Nebudu říkat vůbec, spíš řeknu zatím, nemám tušení, co si vymyslí pro třetí sérii a je možné, že tam vévoda ještě bude. Oni totiž vytváří mušketýrům vlastní zápletky. Však víte, mušketýři měli mnohem víc příhod pro krále, než jen šperky, o kterých napsal pan Dumas. V seriálu, hlavně tedy v první sérii, to bylo tak, že v každém díle byla vlastně jedna příhoda, kterou mušketýři prožívali, a zároveň se táhla hlavní dějová linka celým seriálem. V první sérii to byl hlavně souboj mezi královnou, kterou chránili mušketýři, a kardinálem.
Ve druhé sérii byl zase hlavním problémem Rochefort.
Mě ale stejně nejvíc zaujaly milostné páry... Některé z nich (Athos a Milady, Constance a D´Artagnan) známe už ze základního příběhu od Dumase. Ale co ten další pár...? :)

Aramis a královna Anna


Nejen že jsou představitelé těchto charakterů nádherní, ať už mluvím o Aramisovi (Santiago Cabrera) nebo o Anně (Alexandra Dowling). Pár mě zaujal celkově, svojí něžností a vlastně tím, že nikdy nemůže být naplněn, alespoň, dokud bude král naživu a osobně si myslím, že i kdyby zemřel, Aramis s Annou k sobě stejně nikdy nenajdou cestu. Anně by to její postavení nedovolilo, zvlášť ne potom, co se ve druhé sérii díky kardinálovým zápiskům a Rochefortovi provalilo, že Anna měla s Aramisem sex (9. díl 1. série) a otěhotněla, takže její syn Dauphin vlastně není králův, ale Aramisův...

Alexandra Dowling je mladičká herečka, kterou můžeme znát z jednoho dílu Game Of Thrones, také z Války Bohů, ale věřte mi, že na víc dílek si nevzpomenu. Myslím, že ani ona, ani Santiago nejsou zatím moc známými herci, ale jsou neskutečně talentovaní a přeji jim spoustu úspěchů.

Dlouho jsem přemýšlela, proč je mi Santiago Cabrera tolik sympatický. Samozřejmě, je to můj ideál muže, je překrásný, ale hlavně jsem zjistila, že je podobný mému kamarádovi Tykymu, který toho pro mne udělal strašně moc a když jsem v sedmnácti letech skončila na dětské psychiatrii po tom, co jsem se pokusila spáchat sebevraždu, nebyl to můj současný přítel (neskutečné pako s IQ minus dvacet, jestli se ptáte na můj názor) nebo rodina, ale byl to on, Tyky, kdo mě přiměl jít dál. Dal mi víru, že na tomhle světě není zbytečné žít. Žila jsem pro něj, pro někoho, koho jsem tolik milovala, a nikdy jsem mu to neřekla. Až teď, v poslední době... Ale to už je na všechno pozdě.
Ne, že to někdo pochopí tak, že mě mrzí, že mám Hynka. Svého miláčka bych za nic na světě neměnila. :3

Také jsem na Aramise a Annu vyrobila video, které jsem publikovala na YT. A tady ho máte. :)Další dva páry, jak jsem zmiňovala, už známe, ale pro Athose a Milady mám také video a co se týče Constance a D´Artagnana, krásné video vyrobila má kamarádka, takže vám to sem prostě musím dát také. :)

Athos a Milady de Winter


Totiž, zkrátka, také znáte ty seriálové páry, které kolem sebe celé dvě série obchází, častují se vražednými pohledy a pak mají ten nejvášnivější polibek z celého seriálu (animačka není ten polibek, o kterém mluvím, nikde jsem ho nenašla, ale je v tom videu níže)? Doufám, že se ještě shledají, zrovna když jsem Athose začala mít ráda, opět by měl být neštastný. To se mi nelíbí... Ani trochu.


D´Artagnan a Constance

Tenhle pár asi nikdy ráda mít nebudu. Tedy, abych to uvedla na pravou míru, Constance je v pohodě, nic proti ní nemám, ale zatím v každé verzi Mušketýrů, i třeba v původní románové podobě, je pro mně D´Artagnan jen tvrdohlavý Gaskoněc a takové já zkrátka nikdy nemůžu mít v oblibě. :D Ale video od Mady, to je něco jiného. :)
♦ Znáte také The Musketeers? Pokud ano, líbí se vám? Sledujete je?
♦ Co říkáte na představitele rolí, které jste v tomhle článku mohli vidět? Myslíte, že jsou herci dobře vybráni? Znáte nějakého z herců odněkud? :)
♦ Jaký pár z Mušketýrů (nejen ze seriálu, ale celkově z toho příběhu) patří k vašim nejoblíbenějším? :)
♦ A jaký je vůbec váš oblíbený příběh / seriál?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | 28. dubna 2015 v 22:39 | Reagovat

Mušketýry jsem četla, ale nijak mě nenadchly. Seriál se mi docela líbil ale. Nebaví mě ale to co tebe, ty laciné romance mají prostě být jen doplnění děje, není to hlavní náplň, si myslím. To je hlavní problém historických děl - vždy je potřeba vymyslet si nějakou kravinu, na kterou nalákají holky, protože na suché dějiny by se nikdo nedíval. A kniha rozhodně není žádná romanťárna.

2 Amoris Amoris | 29. dubna 2015 v 17:29 | Reagovat

[1]: neříkám, že mám ráda jen ty páry, ovšem že ne. :D Jen se na ty páry dobře kouká, představitelé mužských i ženských rolí jsou překrásní (většinou, líbí se mi Santiago Cabrera, Alexandra Dowling - to je strašný zlatíčko, Alex, prostě bych ji zulíbala - a Maimie McCoy... a taky mi poslední dobou začíná být sympatický Tom Burke jako Athos... jinak samozřejmě Marc Warren jako Rochefort vede :D)

3 Jostein Jostein | Web | 29. května 2015 v 13:42 | Reagovat

Já ten seriál ráda nemám. S knihou nemá nic společného, je to jen zpotvoření příběhu ve snaze vydělat co největší balík. Je to stejně nechutné a hrozné, jako poslední Hobit. Tolik můj názor.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama